Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Krizlerden Dolayı Uyuyamıyorum

Oknç

Ay Yolcusu
Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce relepse oldum ve kendime olan öfkemden o gün 3 defa oldu. Fakat 20 gündür hiçbir şekilde video-mast-edging vs hiçbir şey yapmadım fakat şu an krizler tekrar geliyor yoğun şekilde ve sabahlara kadar uyuyamıyorum ve kıvranıyorum sürecimi bozmak istemiyorum fakat aşırı uykusuzluk çekiyorum bu yüzden nasıl kaliteli uyuyabilirim bu konuda her türlü öneriye ihtiyacım var.

Oknç

Ay Yolcusu
Sadece zamana bırak. Şu anda dopamin çekilmesi evresinden geçiyorsun. Beynin stresli ve dopamin kaynakları azaldı. En fazla 1 ya da 2 hafta sürer.
O zaman demek oluyor ki bir süre daha sabahlara kadar uykusuzluk çekeceğim. Bi de şu dopamin olayını tam anlamadım iyileştikçe dopamin miktarı artıyor mu azalıyor mu?

Westunion

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce relepse oldum ve kendime olan öfkemden o gün 3 defa oldu. Fakat 20 gündür hiçbir şekilde video-mast-edging vs hiçbir şey yapmadım fakat şu an krizler tekrar geliyor yoğun şekilde ve sabahlara kadar uyuyamıyorum ve kıvranıyorum sürecimi bozmak istemiyorum fakat aşırı uykusuzluk çekiyorum bu yüzden nasıl kaliteli uyuyabilirim bu konuda her türlü öneriye ihtiyacım var.
Dostum kendini normalinden fazla yormaya çalış ve ılık suyla hatta biraz daha soğuğa yakın suyla banyo yapmayı dene uyku sorunu bendede vardı eğer sigara içiyorsan uyumadan 1.30 saat kadar önce içme içmeden uyuyamam diyorsan dişlerini fırçala ağzında sigara tadı kalmasın ve yemek yenemeye özen göster en az 3 saat önce son olarak bir sonraki günün sabahını hayal et yapacaklarını falan planla hiç bir şey düşünmemeye çalış veya öncesinde biraz kitap okuyarak gözlerini yor zihnini boşalt

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Selam 20 günde bunun olması çok normal, 2 yıldır yapmıyorum 3 yıla giriceğim İnşallah ilk 20 günde bende bunları yaşadım gece krizlerim olurdu, o uykusuzluğa rağmen yapmadım uykusuz evet kaldım son 30 günde düzelecektir. Hatta bahane aramaya çalışacaksın lakin o bahaneleri sakına düşünme! Eğer sorun olursa özelimden sorabilirsin.

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
Tetikleyicileri baktığın için oluyordur

Priv@te_reflection

Venüs Yolcusu
2
Selam 20 günde bunun olması çok normal, 2 yıldır yapmıyorum 3 yıla giriceğim İnşallah ilk 20 günde bende bunları yaşadım gece krizlerim olurdu, o uykusuzluğa rağmen yapmadım uykusuz evet kaldım son 30 günde düzelecektir. Hatta bahane aramaya çalışacaksın lakin o bahaneleri sakına düşünme! Eğer sorun olursa özelimden sorabilirsin.
2 3 yıl çok iyi bir süre

Oknç

Ay Yolcusu
Tetikleyicileri baktığın için oluyordur
Tetikleyiciler sadece gün içinde dışarıda dolaşırken karşıma çıkanlar var aksi halde ne telefondan ne de başka bir yerden hiç bakmıyorum. Bendeki krizler neredeyse tamamı ağır bağımlı olduğum için beynin sanal fantezileri şeklinde oluyor. Dışarıdaki tetikleyicilerin çok fazla etkisi olmuyor onlardan da elimden geldiğince kaçmaya çalışıyorum ama evde yalnız kalmamak için mecburen dışarı çıkıyorum zaten günümün büyük bölümü camide geçiyor

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Arkadaşlar bu sorun bende de var şuan 13. Gunumdeyim ve uzun zamandır ( 6 aydır ) bu günlere gelmemiştim.
Son 1 haftadır geceleri hiç uyuyamıyorum, kafayı yicem ya şuan saat 2:30 hiç uykum gelmiyor. Günde en fazla 3-4 saat yatabiliyorum
Kafayı yicem vallaha ya
Şöyle de bir sıkıntım var yataktayken düşünüyorum, düşünmeyi bırakamıyorum bunun etkisi var mıdır acaba

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Uykuya dalma konusunda gün içerisinde spor yapman, yatmadan önce rahatlatıcı bir duş alman ve istiyorsan melatonin kullanmanı tavsiye ederim. Ama melatonin öyle mucize bir şey değil, yine de işine yarayabilir.

Deku

Ay Yolcusu
Son 1 haftadır geceleri hiç uyuyamıyorum, kafayı yicem ya şuan saat 2:30 hiç uykum gelmiyor. Günde en fazla 3-4 saat yatabiliyorum
Günlük telefon kullanım süreniz nedir? Ben de aynı dertten muzdariptim. Uyumadan önce son yarım saat veya son 1 saat telefona bakmamaya çalışın. Ben sosyal medyayı bıraktıktan sonra uyku düzenimi oturtabildim. Çok düşünceli olduğum zamanlarda ise nefes egzersizleri yapıyorum iyi geliyor. Ayrıca ince kıyafetler giyiyorum ve ortamı karanlık yapıyorum.
Magnezyum bisiglinat, melatonin de alabilirsiniz ve en önemlisi öğleden sonra kahve içmeyin

Arkadaşlar bu sorun bende de var şuan 13. Gunumdeyim ve uzun zamandır ( 6 aydır ) bu günlere gelmemiştim.
Kafayı yicem vallaha ya
Şöyle de bir sıkıntım var yataktayken düşünüyorum, düşünmeyi bırakamıyorum bunun etkisi var mıdır acaba
dün akşam baya düşüncelere dalıp gittiğimden sabahları aşırı yorgun kalkıyorum normalde 6.30 da alarm kurup kalkmam gereken yerde 9 da kalktım bu çok düşünmeden kurtulmamız lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6