Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çok Uyuyorum

strongenough

Curious
Neredeyse Aralık ayından beri vaktinde kalkamıyorum. Gözlerimi bile açamıyorum. 23:00-07:00 arası uyumam gerek. Yani kendime böyle bir rejim kurdum. Bazen derslerden dolayı 1-1,5 saat geç uyuyorum (geceleri daha verimli oluyor benim için). Ama kalkış saati aynı. Geç uyuduğum zamanlarda saati uzatmayı denedim, olmadı.
Derslerin çoğunu tabletde yapıyorum, onunla ilgili olduğunu düşünüp mavi ışık filtresi kullandım, olmadı.
Bu arada Alarmy programını kullanıyorum, eskiden hafıza kartları, şimdi matematik soruları çözüyorum. Çözdükten sonra yine gidip uyuyorum. 10 dakika sonraya alarm kuruyorum, yine kalkamıyorum.
Geceleri yemek yeme alışkanlığım vardı, onu da bıraktım yine kalkamıyorum.
Kış gelmeden önce böyle değildim, yani vaktinde kalkıp derslerimi çalışıyordum. Kışın gelmesi ile sanki ben de kış uykusuna daldım:)
Tavsiyelerinizi, fikirlerinizi bekliyorum)

Deku

Ay Yolcusu
Gereksiz ekran süresini azaltmak (özellikle kısa videoları izlememek) ve kafein tüketimini azaltmak benim uyku kalitemi baya bir arttırmıştı. Ayrıca uyumadan önce son yarım saat, 1saat ekrana bakmadığımda sanırım daha iyi uyuyorum.

Bay Bombus

Yeni Üye
Demek ki bünyen yorgun düşüyor ve yeterince uyumuyorsun. 1 saat daha erken yatıp aynı saatte kalkmayı dene.

strongenough

Curious
Gereksiz ekran süresini azaltmak (özellikle kısa videoları izlememek) ve kafein tüketimini azaltmak benim uyku kalitemi baya bir arttırmıştı. Ayrıca uyumadan önce son yarım saat, 1saat ekrana bakmadığımda sanırım daha iyi uyuyorum.
Dün yaptığım tek yanlış uyumadan 2-3 saat önce çay içmem olabilir. Telefon, tablet gibi cihaz kullanmayınca ben de çoğu zaman iyi uyuuyorum, ama derslerim var:)

Demek ki bünyen yorgun düşüyor ve yeterince uyumuyorsun. 1 saat daha erken yatıp aynı saatte kalkmayı dene.
Bir kaç kez denedim, yine deneyeceğim

Saat 22-den sonra mavi ışık filtresi kullanıyorum, maalesef tamamen uzak duramam

Son düzenleme:

Deku

Ay Yolcusu
Akşam çalışacağınız metaryallerin çıktısını alabiliyorsanız alın. Onun dışında sarı renkli ampül takılabilir ve mavi ışık koruyucu gözlükler kullanılabilir. Sabah kalktığınızda ise soğuk suyla yüzünüzü yıkayın ve yataktan bir kez çıkınca asla tekrar girmeyin belli bir süre sonra alışkanlık olacaktır.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Kan değerlerine baktırmanı öneririm. Eksik olan bir vitamin varsa bu seni yorgun yapıyor olabilir.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
D Vitamini eksikliği, tiroid hormonundaki düzensizlikler ve kullandığın bir ilaç varsa onun yan etkileri bunu yapıyor olabilir. Muhtemelen D vitaminin eksik ancak genel bir kan testi yaptırıp bir hekime yorumlatman daha faydalı olur. D vitaminin çok düşük ise basit takviyelerle düzelmesi mümkün değil. İlaç formunda alman gerekir ve bunu da ancak doktor bilebilir.

Nereden mi biliyorum? Benim değerler biraz yerde sürünmüştü. Çok şükür referans aralığının tepesine taşıdım. Artması 3-4 ay sürdü. Artık eskisi gibi uykumu çok iyi alıp alarmla kalkabiliyorum. Tabi kalkamadığım oluyor ama nadiren.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6