Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yks Sınavına Kadar Monk Mode

• Konuyu başlatan Mutsuz ve Hedonist
  • Başlangıç tarihi
M

Mutsuz ve Hedonist

Misafir
Evet arkadaşlar sınava yaklaşık 5,5 ay kaldı ve ben bu süreçte daha çok verim alabilmek için monk mode yapmaya kadar verdim.

Süreç boyunca yapmayacağım şeyler
1-PMO yok
2-PC veya Mobil oyun oynamak yok
3-Sosyal medya ve reddit yok
4-Abur cubur, tatlı yok
5-Müzik dinlemek yok
6-Kahve yok
7-Forumlarda veya sözlüklerde ders aralarında biraz bakınma var onun dışında uzun süre vakit geçirmek yok
8- Sabahları 6 da uyanacağım

5,5 ay sonra sonuçları/tecrübelerimi yazarım

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Bütün bunları nasıl yapacağını merak ediyorum? Umarım sadece 'yok yok' deyip atlamamışsındır. Büyük bir yoksun olma durumu oluşacak (aslında yoksunluktan korkmana gerek yoktur ama bunu anlaman gerekir bu ise bilgiyi ve okumayı gerektirir , benim yazmam yetmez ki ben de eksiğim zaten). İki şeye net cevap vermelisin. Hata yaparsam ne yapacağım? Yoksunluk anlarında ne yapacağım? Çünkü fark edersin ki hayatını resmen komple değiştiriyorsun. Buda yetmez, hatta her şey için alt kategorilerde cevaplar vermelisin. Mesela sabah 6'da nasıl kalkacaksın? Bu zamana kadar kalkamadıysan , ne olacakta sabah bir anda 6'da kalkmaya başlayacaksın. Heyecanın güzel ama! Bir şeylerin kurtulmaya ve daha iyi bir hayatı istemen mükemmel. Unutma en zor kısım zaten burasıdır. Deve kuşu gibi artık başını kuma sokmamak ve hayatla yüzleşmeye karar verdiysen onları yendin demektir.

Son düzenleme:

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu
Evet arkadaşlar sınava yaklaşık 5,5 ay kaldı ve ben bu süreçte daha çok verim alabilmek için monk mode yapmaya kadar verdim.

1-PMO yok
4-Abur cubur, tatlı yok
5-Müzik dinlemek yok
6-Kahve yok
7-Forumlarda veya sözlüklerde ders aralarında biraz bakınma var onun dışında uzun süre vakit geçirmek yok

Benim tecrübem olmadı ama sana şunu diyebilirim

Motivasyona kanma motivasyon o işe başlamanı sağlayan şeydir
Sürecin belli bir haftasından sonra motivasyonun tükenir ve eğer dayandığın şey motivasyonunsa o iş orada patlar

Disiplin her acıya rağmen sabretmeni sağlayan acı çeksen de yapmanı söyleyen bir kaptan gibidir.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Disiplin her acıya rağmen sabretmeni sağlayan acı çeksen de yapmanı söyleyen bir kaptan gibidir.
Kesinlikle çok haklı. Bir anlık motivasyonla başlayıp birkaç gün gidersin, sonra patlarsın. Yavaş yavaş, ekleye ekleye yapmanı tavsiye ederim. Bu yazdıkların gerçekten harika görünüyor ancak gerçekçi olalım, başarsan bile zorlar. Temel hard moddan başlayıp her 2 günde 1 başka bir geliştirme yapabilirsin mesela, 1 haftada monk moduna girmiş olursun. Çok daha sağlıklı olur ve sürecinde rahat ilerlersin. Başarılar. Hem süreçte hem sınavda :)

M

Mutsuz ve Hedonist

Misafir
Kesinlikle çok haklı. Bir anlık motivasyonla başlayıp birkaç gün gidersin, sonra patlarsın. Yavaş yavaş, ekleye ekleye yapmanı tavsiye ederim. Bu yazdıkların gerçekten harika görünüyor ancak gerçekçi olalım, başarsan bile zorlar. Temel hard moddan başlayıp her 2 günde 1 başka bir geliştirme yapabilirsin mesela, 1 haftada monk moduna girmiş olursun. Çok daha sağlıklı olur ve sürecinde rahat ilerlersin. Başarılar. Hem süreçte hem sınavda :)
Tavsiyeler için teşekkürler. Bu arad daha ilk günden müzikten taviz verdim.

kendine nofabır

Ay Yolcusu
bence sınavı herşeyden önde tutmalısın hatta bu 5 aylık süreçte nofap bile yapma haftada 1 izlemeden yapabilirsin bu dirayeti sınava çalışırken ki disiplinine sakla.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
bence sınavı herşeyden önde tutmalısın hatta bu 5 aylık süreçte nofap bile yapma haftada 1 izlemeden yapabilirsin bu dirayeti sınava çalışırken ki disiplinine sakla.
Bu chaser’a girip taviz vermesine sebep olabilir. Sınav için süreç etkili, odaklanma meselesinde iyileşme oluyor.

Erogluzim

Mars Yolcusu
Yorumunu okuduktan sonra doğru yolda olduğumu fark ettim teşekkürler.
Hedeflerimi aylık olarak düzenledim

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti

1-PMO yok
4-Abur cubur, tatlı yok
5-Müzik dinlemek yok
6-Kahve yok

Hepsini bi anda bırakabilecegini sanmıyorum bi anlık motivasyonla olucak iş değil çok ciddi irade disiplin istiyor 4 5 gün sonra bunalıp yeter dersin pmoyu bıraktıktan 30 gün sonra mobil oyunları bırakırsın bi 30 gün sonra şekeri bi 30 gün sonra müziği bi 30 gün sonra kahveyi vs vs bu şekilde yapman hem iradeni yormaz hem sürecini daha iyi ilerletirsin

xlarce12

Yeni Üye

1-PMO yok
4-Abur cubur, tatlı yok
5-Müzik dinlemek yok
6-Kahve yok

sonuç ne

Inhuman

Jüpiter Yolcusu

1-PMO yok
4-Abur cubur, tatlı yok
5-Müzik dinlemek yok
6-Kahve yok

2-3-4-5-6. maddelerinin varlığı hepsi birlikte günde 3 kere de olsa sadece birincinin yarattığı yoksunluğu ilk etapta kapatamaz. Sen onları da yok etmişsin..

Hepsini birden kesmek ağır reaksiyonlara sebep olabilir.. O zaman verim'e ne olur bilemiyorum..

Başarılar. Umarım istediğin gibi olur ve ben yanılırım..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6