Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yarı Uyanık Halde Edging

Westunion

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba.
Hızlıca konuya girecek olursam, benim sorunum tam anlamıyla Edging değil. Gün içinde edging hakkında yaşadığım bir durum yok. Ama son zamanlarda özellikle, yarı uyur, yarı uyanık halde, edging yaptığımı fark ediyorum. Tam orgazm yaşayacağım sırada, uyanıyorum ve o yaptığım eylemden vaz geçiyorum. Fap dönemimdeyken, sürtünerek orgazm olmak, her zaman tercihimdi. Alışkanlık gibi bir şey mi kaldı acaba uyku sırasında emin değilim. çünkü tam orgazm olacağım esnada, uyanıyorum ve kendimi o eylemden uzak tutuyorum. bunun çözümü nedir ve sürecime bir zararı var mı alaka gösteren herkese şimdiden teşekkürler.

BloodRien

Yoda
bunu şu şeye benzettim
rüyada p**** izlediğini görmek ya da mast yapmak çoğu kişide olmuştur

bence elini sabitle bir şey bul

ve boşalma sürece zarar verirmi dediğim kısım uyanıkken olmalı sinir sistemi aktive olduğunda eğer tam olarak uyurken yapıyorsan bence sorun yok

ama bir çözüm bul elini kolunu sabit tut

hiko baba

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba.
Hızlıca konuya girecek olursam, benim sorunum tam anlamıyla Edging değil. Gün içinde edging hakkında yaşadığım bir durum yok. Ama son zamanlarda özellikle, yarı uyur, yarı uyanık halde, edging yaptığımı fark ediyorum. Tam orgazm yaşayacağım sırada, uyanıyorum ve o yaptığım eylemden vaz geçiyorum. Fap dönemimdeyken, sürtünerek orgazm olmak, her zaman tercihimdi. Alışkanlık gibi bir şey mi kaldı acaba uyku sırasında emin değilim. çünkü tam orgazm olacağım esnada, uyanıyorum ve kendimi o eylemden uzak tutuyorum. bunun çözümü nedir ve sürecime bir zararı var mı alaka gösteren herkese şimdiden teşekkürler.
bi süre zeminde yat sert zemin sürtünemezsin

Ciks

Mezun
Bu yaşadığın normal bir durum... Rüyalanma da, uyurken sürtünme de sürece zarar veriyor. Ben Nofap'a ilk başladığımda rüyalanmaya kafama çok takıyordum, neden rüyalanmıyorum diye rüyalanmanın yollarını arıyordum. Ama şimdi rüyalanmayı kesinlikle istemiyorum... Fakat bunların olumsuz etkisi pmo kadar olmaz. Sanıyorum 1 haftaya geçiyor.

Uykuda sürtünmenin yolu için de bir kaç şey önerebilirim:
Yatış pozisyonuna dikkat et, vücudun yatağa doğru dönük olmasın. Mesela sağ tarafına yatıyorsan sol bacağını sağ bacağından biraz geri çek.
Emin değilim ama uykuda tuvaletin gelmesi de biraz olsun etkileyebilir. Yatağa gitmeden 3 saat önce içecek içmeyi bırakmaya ve yatmadan hemen önce tuvalete gitmeye çalış.
Normal hayatta da edging yapma. Süreçlerin sıfır mastürbasyonla geçsin. Tetikleyici görsen bile mastürbasyon yapma. Bir süre sonra bilinçaltın kodlanır ve bu kötü alışkanlıktan kurtulursun diye düşünüyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6