Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Şekeri Reddediyorum!

Ronaldocr7

Venüs Yolcusu
Kanka önemli olan şekeri bırakman değil basit şekeri bırakmandır. Ben uzun zamandır şeker tüketmiyorum (basit şeker) diyeyim acıkmıyorsun açlık hissin anksiyeten varsa azalıyor panik atak gibi şeyler çünkü basit şeker sokmayınca kan şekerinde ani dalgalanmalar olmuyor ve yemek yedikten sonra uyku bastırmıyor ve çok yorulmuyorsun. Tavsiye ederim ama şekerden kastın sadece rafine şeker olmasın pirinç ekmek işlenmiş gıdalar bunları çıkartman gerek yani kan şekerini bir anda yükselten şeyleri.

izleyici1

Yoda
bende uzun zamandır şekeri bıraktım
bazen kuralları çiğniyorum ama genel anlamda bıraktım
onun yerine doğal şeker kullanıyorum
meyve çok yerim portakal mandalina muz karpuz gibi
çayıda azalttım sadece aileyle kahvaltı yapıyorsam sabah 2 bardak
çikolatayıda kestim artık kakao krizinede girmiyorum
ekmek olarak sadece kepekli ekmek veya evde yapılan kepekli undan ekmek kullanıyorum
hergün yoğurt yerim
atıştırmalık olarak fıstık fındık ceviz patlamış mısır

bastua61

Yeni Üye
Kanka önemli olan şekeri bırakman değil basit şekeri bırakmandır. Ben uzun zamandır şeker tüketmiyorum (basit şeker) diyeyim acıkmıyorsun açlık hissin anksiyeten varsa azalıyor panik atak gibi şeyler çünkü basit şeker sokmayınca kan şekerinde ani dalgalanmalar olmuyor ve yemek yedikten sonra uyku bastırmıyor ve çok yorulmuyorsun. Tavsiye ederim ama şekerden kastın sadece rafine şeker olmasın pirinç ekmek işlenmiş gıdalar bunları çıkartman gerek yani kan şekerini bir anda yükselten şeyleri.
kanka bu ideamda şunu demek istedim çikolata ve türevleri daha tüketmeyip sağlıklı karbonhidradlara yönelmek istiyorum şeker ihityacımı meyvelerden sağlıcam tavsiyen için teşekkür ederim

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Paketlenmiş gıdaların hepsini çıkarttım hayatımdan 3 aya yakın oldu ağzıma sürmedim. Kilo almaya çalıştığım ve karbonhidratı kesmek istemediğimden ekmek ve pirinci çok fazla tüketiyorum, kesmeyi de düşünmüyorum bence önemli olan abur cubur ve çikolatalı şeyleri tamamen hayattan çıkartmak.

Sana önerim ilk başlarda özellikle muza abanabilirsin günde 3'e yakın yediğimi hatırlıyorum ( Spor yapmadığın günler 2'yi geçme).
Kilo almak gibi bir problemin yoksa yemeği çok fazla yiyip iştahını kapatabilirsin.

Abcdx123

Yeni Fapstronot
Şekeri bırakmak anksiyeteyi azaltıyor mu,kendinde böyle bir şey gözlemledin mi ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6