Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Nofap Sonrası Beyini Eski Gücüne Kavuşturmak (Soru)

birisirib

Yeni Üye
Nofap sürecine başladım. Hard moddayım. Eskiden çok zekiydim hafızam çok iyiydi. Artık öyle değil. Hemen unutuyorum. Eski zekama hızlıca kavuşmak için Nofap dışında neler yapmalıyım? (not: dışardan takviye vitaminler alıyorum kan testleri de normal)

Marty

Ay Yolcusu
Kitap Okumak(Her tür kitap sadece hikaye kitabı değil)
Sudoku
Kakuros
Radyo Tiyatrosu(Dinlediğin oyunu gözünde canlandırmaya çalışırsan özellikle)

bir de nörobilimle alakalı yazılar ve kitapların okunması harika olur bence. Bir zaman denedim ve 6.günde yaşadığım zihin berraklığı harikaydı.

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Nofap sürecine başladım. Hard moddayım. Eskiden çok zekiydim hafızam çok iyiydi. Artık öyle değil. Hemen unutuyorum. Eski zekama hızlıca kavuşmak için Nofap dışında neler yapmalıyım? (not: dışardan takviye vitaminler alıyorum kan testleri de normal)
Bende pmo öncesi etrafıma çok iyi hitap eden biriydim, bugünlerde salona gidip kendimi sosyalleşmeye zorladığım için eskisine göre daha iyi olduğumu söyleyebilirim. Eski zekana kavuşman için ise aklından sürekli (yürürken bile) dört işlem alıştırması yapmanı öneririm.

birisirib

Yeni Üye
Bende pmo öncesi etrafıma çok iyi hitap eden biriydim, bugünlerde salona gidip kendimi sosyalleşmeye zorladığım için eskisine göre daha iyi olduğumu söyleyebilirim. Eski zekana kavuşman için ise aklından sürekli (yürürken bile) dört işlem alıştırması yapmanı öneririm.
Dört işlem hafızamı odaklanmamı geri getirecek mi? Dört işlemi ilk kez duymadım o yüzden diyorum. Ayrıca lisanı ağır kitaplar okumaya ve sosyalleşmeye başladım spora da gitmeyi düşünüyorum. Bunların faydasını görebilir miyim? Ekstra önereceklerin var mı? Benim amacım hızlıca eski zekama eski ben’e dönmek

birisirib

Yeni Üye
Kitap Okumak(Her tür kitap sadece hikaye kitabı değil)
Sudoku
Kakuros
Radyo Tiyatrosu(Dinlediğin oyunu gözünde canlandırmaya çalışırsan özellikle)

bir de nörobilimle alakalı yazılar ve kitapların okunması harika olur bence. Bir zaman denedim ve 6.günde yaşadığım zihin berraklığı harikaydı.
Ben psikoloji okuyorum henüz 1. Sınıfım. Hangi kitaplar önerirsin? Beynimi açsın istiyorum. Kol kası gibi. Seni zorlar kolun acır ama bir bakmışsın kas yapmışsın

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Dört işlem hafızamı odaklanmamı geri getirecek mi? Dört işlemi ilk kez duymadım o yüzden diyorum. Ayrıca lisanı ağır kitaplar okumaya ve sosyalleşmeye başladım spora da gitmeyi düşünüyorum. Bunların faydasını görebilir miyim? Ekstra önereceklerin var mı? Benim amacım hızlıca eski zekama eski ben’e dönmek
Okuma alışkanlığına ilk kez başladıysan hafif kitaplardan başlamanı öneririm bazen bende siyaset felsefe siyaset tarihi gibi şeylerden sıkılınca roman okuyorum

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
hard mod dan ziyade monk mode'u denemelisin.
Yok hemen olmaz öyle, benim eski kötü alışkanlıklarımı bırakmam 2 senemi aldı. Bunlar alkol oyun şeker müzik sosyal medya bağımlılığı vb. gibi şeyler. Kötü alışkanlıkları bırakmak için uğraşılmalı ama bunu sürece yaymalısınız.

BloodRien

Yoda
Extra bir şey yapmana gerek yok bir şeyleri hızlı kavrayabilmendeki tek etken plastisisite 25 yaştan küçük olman gerek

değilsende kendini zorlayarak öğrenmen gerekecek eski gücüne kavuşamıyor beyin

ama özel olarak yardımcı etkenler
spor ve sağlıklı beslenmektir

ve hangi alanda gelişmek istiyorsan o alana yönel örneğin dil öğrenmek dil öğrenmeyi sürekli tekrarla
başta zorlandığın kelimeler olur ama 1 ay sonra başka BİR KELİME EZBERİNDE o kelimeleri hızlı ezberlersin
bunun sebebi o alanda yetkinliğinin olması beynin sana yardımcı oluyor
bu adam 1 ay önce kötü öğreniyordu ve her şeyi tekrarlıyordu ah lanet olsun bu seferki kelimeleri ona hızlı öğreteceğim der .

Hayatta her alanda böyle işliyor
öğrenme hızın o konudaki yetkinliğinle alakalı bir polis memuru plakaları aklında çok iyi tutabilir bir taksici konumları
anlamışsındır umarım yetkinlik kazan alanda ustalaş

Marty

Ay Yolcusu
Ben psikoloji okuyorum henüz 1. Sınıfım. Hangi kitaplar önerirsin? Beynimi açsın istiyorum. Kol kası gibi. Seni zorlar kolun acır ama bir bakmışsın kas yapmışsın
Robert Winston-İnsan Beyni isimli kitabı özellikle öneririm, insan beynini en iyi irdeleyen kitaplardan biri. Bunun yanında Terry Horne ve Simon wootton tarafından yazılan Beyninizi Eğitin kitabı da oldukça iyi bilgiler içeren bir kitap. Onun dışında ufkunu genişletmek için felsefe kitapları ve dünya klasiklerini öneririm. Kitap önerisi istersen bu alanlarda da paylaşabilirim.

Beyninizi eğitin PDF

arslan yürekli richard

Yeni Fapstronot
Yok hemen olmaz öyle, benim eski kötü alışkanlıklarımı bırakmam 2 senemi aldı. Bunlar alkol oyun şeker müzik sosyal medya bağımlılığı vb. gibi şeyler. Kötü alışkanlıkları bırakmak için uğraşılmalı ama bunu sürece yaymalısınız.
arkadaş hemen diye yazmış yani sürecin çabuk olmasını istiyor monk mode süreci hızlandırır.

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
arkadaş hemen diye yazmış yani sürecin çabuk olmasını istiyor monk mode süreci hızlandırır
Ben hızlandırmaz demiyorum. Diyorum ki, hayatı boyunca dopamin seline alışmış biri bir anda tüm dopamin kaynaklarını kesemez, herkesin ilk bırakacağı şey pmo olmalı. Zaten pmoyu bırakan adam diğer kötü alışkanlıklarını er yada geç terk eder.

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
200'lü günlerdeyken hafızam çok güçlüydü. Eğer başarırsan her şeyin düzeleceğine emin olabilirsin.

Asd

Ay Yolcusu
Beyninizi çalıştıracak her şey.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Dopamin reseptörlerinin durumunu öğrenebileceğimiz yöntem yokmudur.
İnternette sınırsız bilgi mevcut. Gerçekten öğrenmek istiyorsanız kendiniz bulamanız gerek. Kolay dopamini size sağlamayacağım. Yabancı ve yerli kaynaklara bakabilirsiniz.
Ben size bilginin kaynağını atsam unutmanız çok kolay olacak fakat kendiniz araştırırsanız içinde emek olduğu için unutmanız daha zor olacak.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6