Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Molalarda Atıştırmalık

strongenough

Curious
Ders arası verdiğim molalarda çayla birlikte şeker de tüketiyorum, bir müddet sonra fazla tüketime yol açıyor. Fazla şekerin zararlarını da çoğumuz biliyoruz. Hele sınava hazırlık dönemindeyken beynimin körelmesini hiç istemiyorum. Atıştırmalık olarak ne önerebilirsiniz? Siz molalarda ne tüketiyorsunuz?

KingArthur

Mezun
Ben kuruyemiş tüketiyorum, zaten başka şekersiz tüketecek birşey yok sanırım. (Tuzlu fıstık ve kabak çekirdeği karışımı harika oluyor.)
Şekersiz atıştırmalık önerisi bende bekliyorum.
Belli aralıklarla bir şeyler yemek sürekli mideyi çalıştırdığından odaklanmayı düşürüyor diye biliyorum.
Atıştırmalık Tüketmemeye kendimi alıştırmaya çalışıyorum.

Eff

Yoda
Ben bulgur pilavı yapıyorum. Hem bulkta olduğum için hem sağlıklı kalori olduğu için. İçecek olarak çay, kahve, su, türk kahvesi falan içiyorum.

izleyici1

Yoda
ay çekirdeği kabak çekirdeği
fındık badem antepfıstığı ceviz kaju
kuru incir hurma kayısı üzüm
muz çilek karpuz kavun portakal mandalina da şeker ihtiyacını yokeder
tereyağıyla beraber hakiki balda tüketebilirsin
vaktin varsa patates kızartmasıda olabilir ekşi köy yoğurduyla güzel gider

elvas

Mars Yolcusu
Evrimsel olarak avcı toplayıcı atalarımızdan gelen bazı özelliklerimiz var. Sürekli yemeye uygun bir yapıya sahip değiliz. Atalarımız günlerce aç kalabiliyordu av bulmalarına bağlı olarak değişebiliyordu. Günümüzde de bedenimize uygun bir şekilde yaşamamız gerekiyor. Ders arasında bir şeyler yersen ya da normalde doyabileceğinden fazlasını yersen vücudun sindirime odaklanacağı için doğal olarak derse yeterince odaklanamayabilirsin. O yüzden özellikle ders çalışırken bir şey yemeni önermem.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6