Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kan Bağışı Yapmanın Erkeklerde Neverfap Üzerine Olumlu Bir Etkisi Olabilir Mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

raiden

Satürn Yolcusu
Başlığı bir soru gibi açmış olabilirim ama aslında soru sormaktan çok bir tartışma yapmak ve kendi deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

37 gündür mastürbasyon yapmıyorum ve bu sürece başladığım gün yaptığım ilk şey, Kızılay'a gidip kan bağışında bulunmak oldu. Kan bağışı yapmanın, bağışlayan kişinin sağlığına faydası olduğuna dair internette pek çok yazı olsa da Kanver sitesine göre bağışlayan kişinin sağlığına faydaları hakkında bir araştırma yok. Fakat kanı alan ihtiyaç sahibine faydası var. Çünkü kan bağışlayarak hayat kurtarıyorsunuz.

37 gün önce benim aklımda olan şey ise şuydu: "Erkeklerde ereksiyon olayı, aslında cinsel organın içine kan pompalanmasıyla oluyor. Bunun sonucunda cinsel organ büyüyor ve sertleşiyor. Eğer kan bağışlarsam vücudumdaki kan miktarı azalacak ve vücut yeniden kan üretene kadar birkaç gün geçecek. Bu birkaç gün içinde istemsiz ereksiyonlar, vücuttaki kan miktarı düşmüş olduğundan pek yaşanmayacak. Zaten neverfap sürecinde en zorlu günler bence ilk birkaç gün. Vücuttaki kanın azalması ve ereksiyonun azalması, ilk birkaç günü daha rahat geçirmemi sağlayabilir. Bunun bana bir zararı yok. Vücut yeni kan üreterek kan miktarını eski seviyesine de getiriyor. Ayrıca hayat kurtarmanın getirdiği manevi rahatlama da psikolojiye iyi geliyor. Bu da neverfap sürecine olumlu bir etki yapabilir."

Böyle düşünerek gittim ve kan bağışında bulundum. Beklediğim gibi de oldu. Mastürbasyondan uzak durma sürecimde, normalde en zorlusu olan ilk birkaç günü çok rahat geçirdim.

Bu anlattığım şey, bilimsel bir şey mi bilmiyorum. Bilim insanları bunun üzerine bir çalışma yaptılarsa da haberim yok. Ben sadece kişisel bir deneyimimi anlattım. Belki bilimsel araştırma yapılsa böyle bir şey kanıtlanmaz, belki de kanıtlanır. Bilemiyorum. Kan bağışı yapan arkadaşlar da kendi deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Size fiziksel bir faydası olmasa bile, eğer kan bağışlamanızın önünde bir sağlık sorunu ya da başka bir engel yoksa kan bağışında bulunun. En azından hayat kurtarmış olursunuz. İyi bir şey yapmış olma hissiyatı bile bence size iyi gelir. Erkekler üç ayda bir, kadınlar dört ayda bir kez kan bağışı yapabiliyorlar. Çoğu insan sadece nadir bulunan kan grubuna sahip kişilerin kan bağışı yapması gerektiğini sanıyor ama yaygın bulunan kan grubuna sahip olanların da kan bağışı yapması gerekiyor. Çünkü o kan grupları yaygın olduğundan ihtiyaç da fazla oluyor. Nadir bulunan gruplarda ise nadir bulundukları için ihtiyaç fazla oluyor.

Kan vermek için Kanver sitesinden randevu alınabilse de ben bunu gerekli görmedim. Şehirlerin belirli noktalarında Kızılay'ın kan bağışı çadırları var. Kapıdan girip, formu doldurup, kısa bir hemoglobin testinden sonra hemen kan bağışında bulunabiliyorsunuz. İşlem bittiğinde de sodanızı içip Çokoprens'inizi yiyip çıkıyorsunuz. Hepsi toplamda 15-20 dakika sürüyor.

Ben bundan sonra düzenli olarak kan bağışında bulunacağım. Bana fiziksel faydası gerçekten var mıdır bilmem ama psikolojik faydası gerçekten var. Çünkü insanların hayatını kurtarmak güzel bir his.

Kan bağışında bulunmak hakkında bilgi almak için Kızılay'a ait aşağıdaki siteden bilgi alabilirsiniz.

Son düzenleme:

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Yakında nofap için cinsel organınızı ameliyatla aldırırsanız şaşırmıcam mantıklı olan tek şey insanlara kan bağışında bulunup yardım etmek insanlara yardım etmeyi seviyorsanız böyle şeyler yapın ama kendi içgüdünüzü reddetmeyin.

Enes II. Palabıyık

Time to become
Yakında nofap için cinsel organınızı ameliyatla aldırırsanız şaşırmıcam mantıklı olan tek şey insanlara kan bağışında bulunup yardım etmek insanlara yardım etmeyi seviyorsanız böyle şeyler yapın ama kendi içgüdünüzü reddetmeyin.
Kanka adam bir taşla iki kuş vurmak istemiş niye atarlanıyorsun ki. Bende hala kurtulamadım bu iğrenç işten. Herkes kendi derdinde.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Kanka adam bir taşla iki kuş vurmak istemiş niye atarlanıyorsun ki. Bende hala kurtulamadım bu iğrenç işten. Herkes kendi derdinde.
Kankan değilim. Atarlandığımı nereden çıkarıyorsun. Kurtulmak için gereksiz takıntı yapıyorsunuz nofapi hayatınızin kurtuluş bileti zannediyorsunuz buda sürekli relapse olmanıza neden oluyor.

raiden

Satürn Yolcusu
Umuyorum ki işi o noktaya vardırmayız. :) Enes II. Palabıyık 'ın da dediği gibi bir taşla iki kuş vurma niyetindeydim. Neverfapın tek başına kurtuluş bileti olduğunu da iddia etmedim zaten. Ama kan bağışının neverfapa bir faydası olup olmadığını gerçekten tartışmak istedim ve bir de insanları kan bağışı yaparak hayat kurtarmaya teşvik etmek istedim.

Son düzenleme:

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Sonsuza kadar kan bağışı veremeyeceğinize göre fikriniz çok mantıklı durmuyor. Onun yerine fapten nefret etmek gerektiğini düşünüyorum.

Bu bir oyun değil, oyun dahi olsa küçük canavarla bu şekilde baş edemezsiniz.

raiden

Satürn Yolcusu
Sonsuza kadar kan bağışı veremeyeceğinize göre fikriniz çok mantıklı durmuyor. Onun yerine fapten nefret etmek gerektiğini düşünüyorum.

Bu bir oyun değil, oyun dahi olsa küçük canavarla bu şekilde baş edemezsiniz.
Bence yazdığım şey doğru anlaşılmamış.
  1. "Fapten nefret etmeyin, kan bağışı gibi yöntemlerle biyolojinizi baskılayın, bu yeterli olur" diye bir şey demedim.
  2. Kan bağışı yapmak bu işin tek çözümüdür de demedim. Bunun dışında başka bir şey yapmanıza gerek yok da demedim.
  3. Kan bağışı neverfapa kesinlikle faydalıdır da demedim. Sadece kişisel bir gözlem olduğunu, bilimsel olarak neverfapa ne kadar etkili olduğuna dair bir veri bilmediğimi de söyledim.
  4. Kan bağışını neverfap için sürekli yapmak gerekir de demedim. Zaten bunu sürekli yapamayız. Belirli aralıklarla kan bağışlayabiliriz sadece. (Erkekler 3 ayda bir, kadınlar 4 ayda bir) Üstelik belirli bar yaştan sonra (65 yaşından sonra) veya bazı sağlık sorunlarımız varsa zaten kan bağışlayamıyoruz. Sadece sürecin başında faydasını gördüğümü söyledim. Yalnızca sürecin başında yardımcı olup olmayacağını tartışmak istedim ama neverfap sürecinin başlangıçtan sonraki aşamalarında da neverfap için kan bağışına güvenmemiz gerektiğini iddia etmedim. Zaten neverfap sürecinin başında da kesin olarak buna güvenelim diye bir iddiada bulunmadım.
  5. Bunun bir oyun olduğunu da iddia etmedim. Sağlık ciddi bir konudur.
  6. Ayrıca neverfapa hiç faydası olmasa bile, neverfap konusundan bağımsız olarak kan bağışı yapılmasını tavsiye ederim. Çünkü buna ihtiyacı olan insanlar var. Kan bağışı hayat kurtarır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6