Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Instagram Bağımlılığından Nasıl Kurtuluruz?

Muhammet20

Venüs Yolcusu
S.A arkadaşlar, umarım iyisinizdir.
Ben instagram'da vakit geçirmeyi çok abartıyorum en az 1 saat instagram Reels kaydırıyorum.Kapatıyorum test çözüp yks'ye hazırlanıyorum,kitap okuyorum.kapalıyken instagram gayet güzel, ama açasımda geliyor ne yapmam gerek?

Bide yks ye hazırlanıyorum diyorsun. Tavsiyem bir anda tak diye sil ve hiç indirme.
Bir anda olmaz deme ben tek seferde bıraktım ve hiç zorlanmadım. Oradaki yalan hayatı ve insanların aptalca hareketlerini izlemek zorunda değilsin.

Bu kadar basit.

vahsideli

Ay Yolcusu
Sil ve kurtul başka çözümü yok ama büyük olasılıkla tekrar yükleyeceksin. Bunun bir bağımlılık olduğunu kabullen ve kurtulmaya çalış. Instagram'a ihtiyacın yok. Benim de Twitter bağımlılığım var mesela. Ya tamamen sil ya da gerçekten seni etkilemeyecek kadar kullanımı azalt

TylerNorton

Ay Yolcusu
Ben instagram'da vakit geçirmeyi çok abartıyorum en az 1 saat instagram Reels kaydırıyorum.Kapatıyorum test çözüp yks'ye hazırlanıyorum,kitap okuyorum.kapalıyken instagram gayet güzel, ama açasımda geliyor ne yapmam gerek?
Benim de Instagram bağımlılığım var sabah uyanır uyanmaz sebepsizce Instagramı açıp kaydırmaya başlıyorum bu gün gördüğüm tetikleyiciler yüzünden sürecimi bozdum en güzeli kökten silmek becerebilirsek

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Sil

Muhammet20

Venüs Yolcusu
Bide yks ye hazırlanıyorum diyorsun. Tavsiyem bir anda tak diye sil ve hiç indirme.
Bir anda olmaz deme ben tek seferde bıraktım ve hiç zorlanmadım. Oradaki yalan hayatı ve insanların aptalca hareketlerini izlemek zorunda değilsin.

Bu kadar basit.
sağol dostum.

Muhammet20

Venüs Yolcusu
Sil ve kurtul başka çözümü yok ama büyük olasılıkla tekrar yükleyeceksin. Bunun bir bağımlılık olduğunu kabullen ve kurtulmaya çalış. Instagram'a ihtiyacın yok. Benim de Twitter bağımlılığım var mesela. Ya tamamen sil ya da gerçekten seni etkilemeyecek kadar kullanımı azalt
tamamdır dost sağolasınn

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya
Tuşlu telefona geç bir süre ya da telefonunu bir akrabanda bırak

tonyukukk

Yeni Üye
Silerek.
Silmeden önce social dilemma belgeselini izle, silmeye kendin karar verirsin zaten.

DisiplinUstası

Ay Yolcusu
Kanka silmene gerek yok benim yontemim su ki yillardir ise yariyor. Bu yontemle hem instagramdaki olaylardan haberim oluyor hem de bagimli olmamis oluyorsun. Kanka instagrama telefonundaki tarayicidan gireceksin. Tarayicidan girince sadece anasayfandaki onemli birkac seye bakip cikiyorsun. Kesfet kismina girmek bile istemiyorsun cunku tarayicida cok yavas ve verimsiz. Yani pat pat kaydirma olaylarini tarayicidan girince yapamadigin icin 5 10 dakika bakip cikiyorsun. Ben bu sekilde kullaniyorum.

tonyukukk

Yeni Üye
Kanka silmene gerek yok benim yontemim su ki yillardir ise yariyor. Bu yontemle hem instagramdaki olaylardan haberim oluyor hem de bagimli olmamis oluyorsun. Kanka instagrama telefonundaki tarayicidan gireceksin. Tarayicidan girince sadece anasayfandaki onemli birkac seye bakip cikiyorsun. Kesfet kismina girmek bile istemiyorsun cunku tarayicida cok yavas ve verimsiz. Yani pat pat kaydirma olaylarini tarayicidan girince yapamadigin icin 5 10 dakika bakip cikiyorsun. Ben bu sekilde kullaniyorum.
kültür sanat etkinliklerini takip etmek için aynısını yapıyorum işe yarıyor evet
ama bakacağı şey türkiye gündemiyse hiç bakmasın bence instagramdan daha zararlı

DisiplinUstası

Ay Yolcusu
Arkadaslar sunu unutmayin bir seyi silmek, yok etmek cozum degil onu yarariniza kullanmayi ogrenmeniz gerekiyor. Mesela sinav senemde millet tuslu telefona gecerdi ben ise akilli telefonumdan cozemedigim sorulari cekip onlari hocaya telefondan soruyordum. Bu sayede kitap tasima derdinden kurtulmustum. MAraz aliye ithafen soyledim...

Muhammet20

Venüs Yolcusu
Pek deneyisim yok ama bakalım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6