Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Gündemi Takip Etmenin Verdiği Mental Rahatsızlık

nevergiveupp

Yeni Fapstronot
Dostlar tam mutluyum,bir şeyleri yoluna koymuşum,keyifliyim.Tak önüme bir haber düşüyor,bütün keyfim kaçıyor.Örneğin bugün Sultanbeylideki t.cavüz skandalını gördüm.Bütün keyif kaçtı açıkçası,zaten kaçmaması daha büyük sıkıntı,sonuçta insanız empati yeteneğimiz var,vicdanımız var vb.Kısacası Türkiyede yaşıyoruz,hemen hemen her gün kötü bir olay oluyor.Sizce haberleri takip etmeli miyim? Takip etsem moralim bozuluyor,etmesem gündemden bi haber oluyorum bu sefer de dünya umrumda değilmiş gibi oluyor

ThunderHero

Yeni Üye
Dünyanın umrunda olmamasını neden kötü bir şey gibi yazdın:)

ThunderHero

Yeni Üye
Ben gündemden bihaber kalmanın kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Nerede yaşadığımı, ülkenin durumunu gayet iyi biliyorum. Daha fazla kendimi sıkmama gerek yok.

KingArthur

Mezun
3-5 gün önce kendimde fark ettiğim haberleri takip etmediğim zaman kendime odaklanıyorum full kendimi geliştirmeye
Sosyal medyadaki saçma salak şeyleri takip etmemenin verdiği rahatlık paha biçilemez, bazı kötü yanları var tabi akaryakıt zamlarını kaçırıyorum hep pahalı fiyattan alıyorum 🤣

King Elessar

Merkür Yolcusu
Sosyal medyadaki popüler gündemlerden o kadar bihaberdim ki ''mağara da mı yaşıyorsun kanka?'' sorusunu soranlar bile oluyordu. Bu süreçte de ciddi anlamda bir şey kaçırmadığımın da farkındaydım.
Özellikle birkaç youtuber ve yayıncıyı izleyerek genel olarak gündemi, siyaseti takip eder ve onların fikrini dinlerdim. Bir zaman sonra bazı olaylar hakkında kendi fikrimin değil de bu izlediğim kanalların fikirleriyle hareket ettiğimi fark ettim. O günden beri genel olarak ''popüler gündemi'' takip etmemeye çalışıyorum.
Toplum olarak, olayları anlık gündeme getirip ilgileniyormuş gibi yapmaya ve unutmaya çok hevesliyiz. Şu ana kadar günlük takip ettiğin ''önemli olayların'' ne kadarını hatırlıyorsun, hatta toplum olarak ne kadarını hatırlıyoruz?
Konuyu toparlayacak olursam; ülkemin gidişatından, ülkemin sorunlarından haberdarım ve zihnimi daha çok kötü haberle dolduramam. Çünkü beni gereksiz yere strese, sıkıntıya sokuyor.

Son düzenleme:

nevergiveupp

Yeni Fapstronot
3-5 gün önce kendimde fark ettiğim haberleri takip etmediğim zaman kendime odaklanıyorum full kendimi geliştirmeye
Sosyal medyadaki saçma salak şeyleri takip etmemenin verdiği rahatlık paha biçilemez, bazı kötü yanları var tabi akaryakıt zamlarını kaçırıyorum hep pahalı fiyattan alıyorum 🤣
Hahahahahh akaryakıt düşerse ben sana haber veririm kral merak etme,bahsettiğim şey sosyal medya da değil aslında herhangi bir haber kanalını takip etmek,tvde haber bültenini izlemek vb.Takip etmemenin getirdiği mental bi rahatlık var elbet,ama bazen de dünyadan çok soyutlanıp bencil yaşıyormuşum gibi geliyor.

nevergiveupp

Yeni Fapstronot
Sosyal medyadaki popüler gündemlerden o kadar bihaberdim ki ''mağara da mı yaşıyorsun kanka?'' sorusunu soranlar bile oluyordu. Bu süreçte de ciddi anlamda bir şey kaçırmadığımın da farkındaydım.
Özellikle birkaç youtuber ve yayıncıyı izleyerek genel olarak gündemi, siyaseti takip eder ve onların fikrini dinlerdim. Bir zaman sonra bazı olaylar hakkında kendi fikrimin değil de bu izlediğim kanalların fikirleriyle hareket ettiğimi fark ettim. O günden beri genel olarak ''popüler gündemi'' takip etmemeye çalışıyorum.
Toplum olarak, olayları anlık gündeme getirip ilgileniyormuş gibi yapmaya ve unutmaya çok hevesliyiz. Şu ana kadar günlük takip ettiğin ''önemli olayların'' ne kadarını hatırlıyorsun, hatta toplum olarak ne kadarını hatırlıyoruz?
Konuyu toparlayacak olursam; ülkemin gidişatından, ülkemin sorunlarından haberdarım ve zihnimi daha çok kötü haberle dolduramam. Çünkü beni gereksiz yere strese, sıkıntıya sokuyor.
haklısın dostum,bende verdiği rahatsızlıktan memnun değilim ancak biraz da olsa olup bitenle ilgili bilgi sahibi olmalıyım diye düşünüyordum.Aslında çok da gerekli olmadığını fark ettim.Bundan sonra gündemi pek umursamam

Marty

Venüs Yolcusu
Bu aslında hemen hemen hepimizin yaşadığı bir ikilem. Maalesef yaşadığımız coğrafyada neredeyse istisnasız her gün kahredici bir habere şahit olmak mümkün. Ekonomi kötü, ciddi bir güvenlik sorunu var vs.vs. daha birçok sorun, bunları zaten hepimiz biliyoruz. Ama yine de bence gündem'i takip etmek gerekir çünkü,bazen çok önemli haberler de paylaşılıyor. Örneğin;işe gidip geliyorsunuz ve akbilinizin yenilenmesi gerekiyor belli bir tarihe kadar bunu öğrenebileceğiniz yegane yer internet, bir arkadaşınız söylemediği sürece. Ben Twitter'da "boşunatıklama" ve "darkwebhaber" hesaplarına 5'er dakika bakıp kapatıyorum twitter'ı, youtube,instagram,twitter vs. hepsi birer tiktok olmuş durumda çok fazla takılı kalmamak gerekiyor.

KingArthur

Mezun
Hahahahahh akaryakıt düşerse ben sana haber veririm kral merak etme,bahsettiğim şey sosyal medya da değil aslında herhangi bir haber kanalını takip etmek,tvde haber bültenini izlemek vb.Takip etmemenin getirdiği mental bi rahatlık var elbet,ama bazen de dünyadan çok soyutlanıp bencil yaşıyormuşum gibi geliyor.
😂
Takip etmeye gerek yok zaten insanlardan öğreniyoruz ister istemez 5 dakikada olsa insanlar gündemden bahsediyor hiçbirşeyden geri kalmıyorsun , bencil yaşamıyorsun dostum. Haber izlemekte duygusal değişim yaşattığından bağımlı oluyoruz böyle düşünceler pmo daki gibi düşünce tuzağı.
Merak ettiğin şeylere bak sadece geri kalanı önemseme

VarOlan

Yeni Üye
Dostlar tam mutluyum,bir şeyleri yoluna koymuşum,keyifliyim.Tak önüme bir haber düşüyor,bütün keyfim kaçıyor.Örneğin bugün Sultanbeylideki t.cavüz skandalını gördüm.Bütün keyif kaçtı açıkçası,zaten kaçmaması daha büyük sıkıntı,sonuçta insanız empati yeteneğimiz var,vicdanımız var vb.Kısacası Türkiyede yaşıyoruz,hemen hemen her gün kötü bir olay oluyor.Sizce haberleri takip etmeli miyim? Takip etsem moralim bozuluyor,etmesem gündemden bi haber oluyorum bu sefer de dünya umrumda değilmiş gibi oluyor
Etme etmenin sana bir yararı yok dünyada bin tane kötü olay yaşanıyorsa 999unu televizyonda sana haber niteliğinde sunuyorlar ama aynı şekilde olay iyi haberlere geldiğinde 1000/1 birini görüyorsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6