Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Eşit Ağırlıkçılar Bakabilirmi?

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Selam aklımda ders planımda bazı problemler ve kaygılarım var mesela ayt mata ne zaman başlamalı ayt edebiyat neye ne kadar ve nasıl çalışılır hiç bir fikrim yok. Tyt netimin 60 olması beni çok kaygılandırıyor, istediğim üniversiteye yerlemek için ise 5k sıralama ve 80 tyt netine ihtiyacım var. Bu sıralamaya yakın sonuç elde etmiş arkadaşlar bu aylarda kaç tyt neti yaptıklarını ve ayt edebiyat ve ayt mata ne zaman başladıklarını söylerlerse çok sevinirim.
(bu arada fende 0ım aralık sonu gibi başlamayı düşünüyorum)

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
Tyt için kaygılanma çünkü tyt biten bir şey değil.Tyt çalışmalarını tüm sınav sürecine yayarak yapmanı öneririm.Yani demek istediğim tytyi hiç bırakma.60 net geliyorsa bazı konularda eksiği vardır bunları kapat.Yaptığın denemelerde yanlış yaptığın soruları keserek bir deftere yapıştırıp arşivlemeni ve sınav öncesinde göz gezdirmeni öneririm.Fen konusuna gelince Aralık sonu deme şimdi başla 3 haftalık bir kamp ile zaten tüm fen hallolur.Tytyi bitireyim öyle ayt başlarım kafasından çık tyt ve aytyi aynı anda götür.Zor gelebilir ama değil bana güven.

King Elessar

Mars Yolcusu
Ben sayısaldan eşit ağırlığa geçtim, sayısal 40k'dan mezuna bıraktım. 60 tyt netin varsa türkçe ve matematikte eksiklerin olduğunu düşünüyorum. Bunları hallettikten sonra 80 tyt netini bile geçebilirsin, bence daha yüksek hedef koyarak başla. Tyt netini arttırmak için gereksiz stres olmaya hiç gerek yok, ayt çalışmalarını ön planda tut tyt netin zaten ister istemez artıyor.

Ayt matematik için tyt matematik ilk 12 konu ve fonksiyonlarda çok büyük eksiğin yoksa direk başlamanı öneririm. Hangi hocadan ilerlediğini bilmiyorum ama bence bir hoca ilerle genel olarak konuyu oradan ilerlet (ben Eyüp B'den ilerletiyorum, 3d vdd ayt matematik konu anlatım kitabı var kitap gerçekten çok iyi)

Edebiyat açısından konu olarak ben de ortalardayım. Konular zaten aşırı zor değil, bitirilip sürekli tekrar edilmeli. Ben elimden geldiğince bitirdiğim konunun üzerinden yaklaşık 1-2 hafta geçtikten sonra tekrar testi çözüyorum. Tarih ve coğrafya için de geçerli, zaten bunlara ayt adında çalışmaya başlayınca tyt netlerin de artacak çünkü konular birbirleriyle bağlantılı.

Tyt konuları hiçbir zaman bitmez, her zaman tekrar etmemiz gerekiyor. Tyt fen 3 haftada da bitirilebilir, 6 ayda da bitirilebilir önemli olan nasıl bitirdiğin. Tyt fen için konu çalışmasına ''bana göre kolay ilerlemek açısından'' sırasıyla biyoloji, kimya, fizik olarak başlayabilirsin. İstersen hepsini aynı anda da götürebilirsin sana kalmış. Eşit ağırlıkta zaten farkını tyt fen ve ayt matematikte gösterirsin. Diğer dersleri çoğunluk yapabiliyor ama bunlar asıl farkını ortaya koyuyor. Hiç ertelemeden şimdi hemen başlamanı öneririm.

Söylemeden geçemeyeceğim, geçen seneden de tecrübeliyim: Fazla kaynak = gereksiz stres. MEB'in 3 adım, dört dörtlük konu pekiştirme testleri ve meb kitaplarına kesinlikle bakmanı tavsiye ederim. Hatta konu çalışmalarını bile bundan yapabilirsin, diğer piyasadaki kaynakların çoğu gereksiz soru üretmekten başka bir şey yapmıyor. Sınavı o yayınlar hazırlamıyor bunu unutmamak gerek.

Bu ve aradığın çoğu cevabı İsmail Murat Aydın hocamda bulabilirsin. Youtube kanalına bakmanı şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Asd

Ay Yolcusu
Ayt birincil hedefiniz olsun derim ben. Tyt yi isteseniz de istemeseniz de halledeceksiniz zaten.

Son düzenleme:

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkürler dostlarım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6