Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Disiplinin Bedelini Ödemek Istiyorum!

Dingin Savaşçı

%100 🧠
Merhaba arkadaşlar eşit ağırlık 12. sınıf öğrencisiyim dershaneye gitmiyorum evden çalışıyorum. Ama hâlâ tam düzeni oturtamadım okul olduğu günlerde günlük en az 4 5 saat çalışabilirim aslında ama başka şeylere bakıyorum erteliyorum düzensiz bi çalışma saati ortaya çıkıyor. Sormak istediğim ise şu:
Bu yıl yapmam ve yapmamam gerekenler ne? Gerçekten fedakarlık yapmak istiyorum 6 7 ay kaldı her şeyimi verebilirim bu süreçte. Beni sağlam motive edeceklere şimdiden teşekkürler.

Eff

Yoda
Yapman gereken şeyler, instagram, youtube shorts, tiktok gibi sürekli odağını değiştiren ve kısa videolarla odağını bozup sana fazlasıyla dopamin veren, dikkatini dağıtan uygulamaları kullanmayı bırak.

King Elessar

Mars Yolcusu
Merhaba arkadaşlar eşit ağırlık 12. sınıf öğrencisiyim dershaneye gitmiyorum evden çalışıyorum. Ama hâlâ tam düzeni oturtamadım okul olduğu günlerde günlük en az 4 5 saat çalışabilirim aslında ama başka şeylere bakıyorum erteliyorum düzensiz bi çalışma saati ortaya çıkıyor. Sormak istediğim ise şu:
Bu yıl yapmam ve yapmamam gerekenler ne? Gerçekten fedakarlık yapmak istiyorum 6 7 ay kaldı her şeyimi verebilirim bu süreçte. Beni sağlam motive edeceklere şimdiden teşekkürler.
Dostum bazen benim de düştüğüm zamanlar oluyor herkesin kötü zamanları olur, hedefini her zaman kendine hatırlatman gerekiyor. 6 aylık sıkı bir süreçten sonra önüne çıkabilecek fırsatları düşün, kendini içsel olarak motive etmeye çalış. Dışarıdan birinin vereceği motive anlık harekete geçirir, süreklilik sağlamaz.
Benim ve senin yapmamız gereken ve yapmamamız gerenler (mezun olarak tecrübeliyim):

Bir gün 10 saat çalışıp diğer gün 2 saat çalışmak verimsizlik. Gün gün 6 saat çalış bu daha verimli yani kendine vakit ayırmasını da bil ama dozajını kaçırma. Bunu arada ben de kaçırıyorum ama bir şekilde toparlamaya çalışıyorum kendimi.

7 gününü düşün, 6 gününü tam olarak çalışmaya ayırabilir kalan 1 gününü tatil olarak ele alabilirsin. Atıyorum 6 gün boyunca konu çalışması, soru çözümü vs. yaptın diğer kalan 1 günde de bunları tekrar edersin, en azından beyninin bu bilgileri daha iyi öğrenebilmesi için zaman tanırsın. Etrafında da görüyorsundur şu zamanda ders çalışmayı vs. salarlar, bir zamanlar bende de oldu hatta geçen sene çok uzun süre olmuştu. Bunun en büyük nedeni, anlık olarak kendine yüklenmek yani kademe kademe çalışmayı arttırmamak. Örneğin lise hayatı boyunca en azından birkaç saat dahi olsa çalışan biri belki de bu düzeni oturtabilir ama son sene bu düzeni oturtmaya çalışan biri zorlanabilir.
Kısacası işin özü abartmadan, süreklilik dahilinde sabırla çalışmak.

Kendini içsel olarak motive edecek şeyi sen bulmalısın maalesef, kazandıktan sonra yapacaklarını düşünüp bunun hayalini kurup belki de daha iyi çalışabilirsin. Yani çok saçma sapan şeyden bile motive eden insanlar var kendini, mantıklı ya da saçma sapan şey olmasını umursama; seni harekete geçirebilecek bir şey bul ve gerekeni yap.

Forumda ilk gönderime yorum yapmıştın hatırlıyorum, belki benim için de faydalı olabilir grup kurabiliriz. En azından çalışmalarımızla falan kendimizi motive edebiliriz. Eğer olur dersen özelden yazabilirsin.

John constantine

Mars Yolcusu
Sadece sadece sadece sadece sadece sadece ........
Ders çalışmak ve ders çalışmamazlık etmemek.
İnatla , yapabileceğin giderek artan ve stabilleşen bir programa uymak ,erken kalkmak ve erken uyumak .bunları yap 6 ay sonra benim adıma kurban kesersin .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6