Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün geçen güne göre daha iyiydi. Yeniden fiziğe dönmek bana iyi geldi, hayatın temellerini hatırlattı. Ama duyğusal olarak hala iyi değilim. Geçmişin hatalarının gölgeside üzerimde. Bu özsayğımı kötü zedeliyor, diger etkenlerle birlikte. Ders çalışma hala disiplinsiz. Bu gün neredeyse hiç çalışamadım. Uyku düzenim bozulmuş durumda son günler. Bu gün yemeği fazla yedim, bu da hiç sevmediğim bir durumdur. Bunu halletmenin bir yolunu bulucam. Sınavlar yaklaşıyor ve yeniden hazırlanamamak ciddi sonuçlar doğurur. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün kriz neredeyse gelmedi. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Hayal dünyasına daldım
  2. Müzik1, İ kontrol etmek kurallarını bozdum
  3. Duyğusal olarak kontrolü kaybettim
  4. Rasyonel düşünceni kaybettim
  5. Özkontrolü kaybettim
  6. Uyku düzeni bozuldu
  7. Fazla yemek yedim
  8. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

207. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün düne göre daha iyiydi. Sabah zamanında kalkamadım, bu da gün içerisindeki kaliteyi düşürüyor. Ders çalışmaya geçde olsa başlaya bildim. Zorlandım, özelliklede beynimin düşünmesi gereken kısımlarda. Sanki düşünme ve anlama gibi şeylere karşı bir tenbellik var. Gün içerisinde yorgun ve stressliydim, bunda kendimi çalışmaya zorlamanında etkisi vardı, ama sadece o sebep değildi. Genel olarak kurallara uydum. Telefon kuralını bozdum. Ama müzik1 kuralına uydum ve bir kaç durum hariç çok zorlanmadım. Yemeyi ölçülü yedim, bir kaç ufak değişiklik yaptım programda. Ama onuda başka bir yemekten azaltarak telafi etdim. Yinede bir az fazla yemiş ola bilirim, dikkat etmek gerek. Ama genel olarak yemek konusunda başarılı oldum bu gün. Duyğusal olarak aynı durumdayım. Müzik ve fiziğe dönmek bana iyi hissettiriyor. Ama geçmişin gölgeleri hala üzerimde. Nasıl bir yol izleyeceğimi hala bilmiyorum ve vakitde azalıyor. Bir karar vermek gerek. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün kriz neredeyse gelmedi. Sadece gece sanki bir şeyler oldu gibi, ama net değil, hatırlamıyorum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Uyku düzeni bozuldu
  3. Telefon kuralını bozdum
  4. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

208. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün düne göre daha kötüydü. Sabah zamanında kalktım. Ama genel olarak ders çalışamadım. Günortasında olucak bir etkinliğin anlamsız heyecanı içerisindeydim. Kendi kontrolümü kaybettim. Dersi erteledim. Gitdim ve döndüm. Yolda müzik dinledim ve bu büyük hataydı. Eve dönüncede yemeği yine fazla yedim. Stressliydim. Aslında pek fazla yemedim, ama akşam daha az yemek gerekirdi. Şu an stressli ve zayıflamış-iradeli bir durumdayım. Tehlikeli bir durum. Yarın için bir plan belirledim. En temel kurallara uyucam ve Programı bitiricem. Diger şeyler serbest. Ama Program ve Kurallara uymak çok önemli. Yoksa daha da kötü gider her şey. Duyğusal ve özkontrol açısından gergin günlerden geçiyorum. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün kriz neredeyse gelmedi. Sadece gece bir şeyler oldu gibi, ama tam olarak net değil. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. İletişim kuralını bozdum
  3. Uyku düzeni bozuldu
  4. Telefon kuralını bozdum
  5. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

209. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

70% Başarı - Tehlike

Description​

Evet, bu gün düne göre daha kötüydü. Geç uyandım, alarmı erteledim. Sabah ders çalışamadım, hem disiplinsizlik, hem de şahsi sorunlar. Öğlende aynı şekilde. Stressli ve yorğun hissediyordum. Uyusamda geçmedi. Akşama doğru kahve içdim ve bir saat çalışa bildim. Ama sonunda dikkatimi kaybettim ve iradem büyük oranda tükendi. Müzik1 kuralını bozdum bir anda. O ana kadar hiç zorlanmamışdım ama. Lakin bazı derslerde çıkardım ve genel olarak çok tehlikeli bir durumda olduğumu anladım. Genel bir değerlendirme:
  1. Duyğusal Hisslere Fazla Önem Veriliyor ve Gün içerisinde Hayat Kalitesi zayıflatılıyor
  2. Ani Duyğusal Değişimler Ciddiye Alınıyor ve Rasyonel Düşünülmüyor
  3. Odaklanmak Zayıf. Ders çalışmak ve genel olarak diger bütün işler fazla enerji gerektiriyor.
  4. İrade Zayıf. Son dönemdeki duyğusal ve disiplinsel çöküş, en temel rutinleride etkilemeye başladı ve bu da irade-yi çok zayıflatdı
  5. En temel rutinlerde zorlanmaya başlanıldı. Uyku düzeni, sabah meditasyonu, spor.
  6. En temel kurallar zorlanmaya ve bozulmaya başladı. Müzik1, telefon, bağımlılık-tarzı davranışlar, özkontrol, iletişim, i check.
Genel olarak durum böyle. Bu durumdan çıkmak için bir strateji oluşturdum. İlk olarak en temel rutinleri eksiksiz uyğulamak gerek, temel hayat kalitesini ve iradeyi korumak için. Sabah alarmla uyanıcam (çok erken değil, normalde kaçta kalkıyorsam, kendimi çok zorlamadan), yemek normal miktarda olucak, meditasyon ve sporu zamanında yapıcam. Bunları zor değil, uyğulanabilir belirliycem ve eksiksiz uyğuluycam. Aynı şekilde kurallarıda. Bağımlılık-tarzı davranışları engellemek en önemlisi. Ders çalışmak gerek, sınavlar çok yakın. Ama minimumdan başlıycam ve uyğuluycam. Ani duyğusal hisslere güvenmiycem ve rasyonel düşünücem. Ya da başarısız olucam. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün kriz neredeyse gelmedi. Sadece gece sanki bir şeyler oldu. Gün içerisinde ise bir film izlerken bir kısmında bir az heyecanlandım, lakin sonra kendimi toparlayıp filmden çıktım. Stressliydim diye normalden fazla etki etdi. Çok tehlikeliydi. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Uyku düzeni bozuldu
  3. Müzik1 Kuralını Bozdum
  4. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

210. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

30% Başarı - Çok Büyük Tehlike!

Description​

Evet, bu. gün bütün süreçteki en tehlikeli günlerden biriydi. Nedeni krizle ilgili. Sabah zamanında uyandım. Üzerimde bir korku ve stress vardı. Çok tehlikeli bir durumdu, bunu engelleyemezsem devamının şiddetli bir şekilde geliceğini biliyordum. İlk olarak hiç bir ani duyğusal değişime ve hisse güvenmiyceyimi sürekli kendime tekrarladım. Bir strateji belirledim ve diger bütün zamanlarda bu hissleri ve korkuyu görmezden gelerek güne odaklanmaya başladım. Genel olarak gün başarılı geçti. Sabah ders çalışdım. Öğlen ve akşamda. Hepsini bitiremedim. Ama şu an başım ağrıyor ve yorğunum. Başka sebepleride var ama. Genel olarak bütün kurallara neredeyse tam uydum ve ufak uymazlıklarıda telafi etdim. Genel bir düzen sağladım. Son zamanlardakı duyğusal çöküş artık sürece direkt etki etmeye başladı. Günlük stressimi artırıyor ve irademi zayıflatıyor, böylece krizlere karşı zayıf kalıyorum. Öte yandan tenbellikde başlamıştı. Bu gün genel olarak düzeni kurdum, ama esas mesele devam etdirmek. Basit ve uyğulanabilir bir şekilde 2 hafta bu düzeni devam etdiricem ve en ufak tehtid yarata bilecek her şeyi yasaklıycam. Dünki strateji devam ediyor. Tehlikeli bir dönem. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün kriz neredeyse gelmedi, sadece bir kaç saniyelik bir şeylerden tetiklenmiş gibi oldum, ama hemen yendim. Lakin gece çok tehlikeli olaylar oldu. Gece bir az uyanık oldum ve yüzüstü yatdım, yarı-bilinçsizdim, ama çok tehlikeli bir durumdu. Sonrasında ise tamamen uyandım, kalktım ve geri geldim. Bu zaman uyku tamamen kaçmıştı, bende bir anlık, sanki yarı-uykuya hazırlanmış gibi olarak, yüzüstü uzandım. Beynim stressli ve yorğundu, buna karşı koyamadı. İnanılmaz tehlikeli bir hataydı bu. Bir kaç saniye ve ya dakika sonra aniden kendime geldim ve normal olarak uyumaya çalışdım. Çok zorlandım, üzerimde yüzüstü yatmağa karşı güçlü bir baskı vardı. Stress-de giderek artıyordu. Ama zorlanarakda olsa direndim ve sonunda öyle uykuya daldım. Bunun sebebi gün içerisindeki stressin fazla olmasıydı. Bunun için plan yaptım ve önlemleri aldım. Yarın da genel olarak notlarımı bir tekrarlayıp, yeni bir acil durum stratejisi oluşturucam. Düşünce ve s. bir şeyler olmasa da, beynimin uzun süre sonra o hazzı geri istemesi bir başlanğıç yarata bilir. Güçlü bir başlanğıç. Üstelik, bu gibi kriz bir kaç gece daha üst-üstü gelirse irade dayanamaz. Zor bir dönem olucak. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

210. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Acil Durum Dönemi - 0. Gün

Kurallar
☑️

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Çok Büyük Tehlike!​

Description​

Evet, bu gün düne göre daha iyiydi. Sabah zamanında kalktım. Dersi çalışdım. Fazla sinirlilik belirtileri gösterdim ders çalışarken, sanırım bir sinir bozukluğu gibi bir şey var. Sonra universite gitdim ve geldim. İletişim kuralını resmi olarak bozmasamda, samimi olarak bozdum. Bazı insanlara ve grouplara yazdım. Burda sorun sosyal hayatım ve kendi kişisel gelişimimle ilgili. Genel olarak gün içerisinde psikolojik saldırı dediğim, bağımlılıktan korkuyu barındıran ve genellikle kaybetmeye yaklaştığında ve ya ufak bir belirti gösterdiğinde gelen saldırılarla karşılaştım. Ama hazırlıklıydım ve görmezden gelmeyi başardım. İlk başta zordu, ama artık yavaş-yavaş azalıyor. Genel olarak başarılı bir gündü. Ama notlarımı tekrarlamaya zamanım olmadı. Yarın genel bir tekrar yapıcam ve süreçteki şu anki durumumu genel olarak analiz edicem. Ya da başarısız olucam. Tehlikeli dönemlerden geçiyorum, stabilliği geri kazanmak gerek. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Bir kaç defa geldi, ama bir iki saniye içerisinde yendim. Gece bir şeyler olucak gibiydi, ama engelledim. Uykuda bir şey oldumu hatırlamıyorum. Öğlen uykusu sırasında rüyalandım. Gelen psikolojik saldırılar azalmaya başladı. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

211. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Acil Durum Dönemi - 1. Gün

Kurallar
☑️✅

shape1
shape2