Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Anksiyetem Bir Türlü Geçmiyor

SENSEY

Ay Yolcusu
Yemin ediyorum artık çıldırma durumuna geldim anksiyetem geçsin diye kendimi o kadar zorluyorum ki neredeyse ağlama kıvamına bile geliyorum genede geçmiyor ne yapmalıyım?

svgimmgl

Yeni Üye
Yemin ediyorum artık çıldırma durumuna geldim anksiyetem geçsin diye kendimi o kadar zorluyorum ki neredeyse ağlama kıvamına bile geliyorum genede geçmiyor ne yapıcı ağım yardım edin
Anksiyete yaşamanıza neden olan şey ne? İçerisinde olduğunuz durumun nedeninin farkında mısınız?

SENSEY

Ay Yolcusu
Anksiyete yaşamanıza neden olan şey ne? İçerisinde olduğunuz durumun nedeninin farkında mısınız?
Nedenini düşünüyorum ama tam olarak bulamıyorum ama geçen sene zorbaliga maruz kalmıştım ama bunu çokta kafaya takmıyorum acaba bundan dolayı mıdır

fapmastertikz

Çifte mezun
Yemin ediyorum artık çıldırma durumuna geldim anksiyetem geçsin diye kendimi o kadar zorluyorum ki neredeyse ağlama kıvamına bile geliyorum genede geçmiyor ne yapıcı ağım yardım edin
Anksiyetenin ilacı bence anksiyeteni tetikleyen işleri yapmanla geçer. En basitinden mesela toplum içinde kahkaha atmak ve ya rezil olmak gibi. Zoruna giden ve ya yapmaktan çok korktuğun işleri beynin savunma mekanizması anksiyete olarak geri döndürüyor. Bu muhabbeti tam bilmiyorum forumda çok güzel bir yazı var anksiyete hakkında okumanı tavsiye ederim bulursam atayim. Korktuğun işleri yaparak beynini tekrardan kodluyorsun böylelikle bir sonrakinde anksiyeten yok oluyor. Ben bunu uyguladım ve hayatımdan çok memnunum. Gidip meydanda bağırabilirim deli gibi ve ya toplum içinde rezil hareketler de sergileyebilirim. Bundan hatta artık zevk bile aliyorum😅

Ciks

Mezun
Soruna daha fazla ayrıntı katmalısın. Mesela kaçıncı günlere geliyorsun da geçmiyor. Normal anksiyete mi, sosyal anksiyete mi?... Ayrıca ağlayacak kıvama geliyorsan ağlamanı tavsiye ederim.

NeverMoreFap

Yeni Fapstronot
Yemin ediyorum artık çıldırma durumuna geldim anksiyetem geçsin diye kendimi o kadar zorluyorum ki neredeyse ağlama kıvamına bile geliyorum genede geçmiyor ne yapmalıyım?
Başının dönmesi göğüste daralma yoğun korku hissettiğin an bulunuyor mu dikkatli düşün bende anksiyeteyi tetikleyin bu anıyı fark etmeden 2 yıl yaşadım. Hayatı yaşamak zordu gereksiz gerilip duruyordum. Bunu actın terapi yöntemlerini o anı üzerinde uygularak aşıyorum halende uygulamaya devam ediyorum.

SENSEY

Ay Yolcusu
Anksiyetenin ilacı bence anksiyeteni tetikleyen işleri yapmanla geçer. En basitinden mesela toplum içinde kahkaha atmak ve ya rezil olmak gibi. Zoruna giden ve ya yapmaktan çok korktuğun işleri beynin savunma mekanizması anksiyete olarak geri döndürüyor. Bu muhabbeti tam bilmiyorum forumda çok güzel bir yazı var anksiyete hakkında okumanı tavsiye ederim bulursam atayim. Korktuğun işleri yaparak beynini tekrardan kodluyorsun böylelikle bir sonrakinde anksiyeten yok oluyor. Ben bunu uyguladım ve hayatımdan çok memnunum. Gidip meydanda bağırabilirim deli gibi ve ya toplum içinde rezil hareketler de sergileyebilirim. Bundan hatta artık zevk bile aliyorum😅
Hocam sizin dediğiniz şeyleri bende yapıyorum mesela topluluk içinde konuşamıyormuyum gidiyorum kendimi zorluyorum ama yinede olmuyor hatta konuşma yaptığım sırada o kadar streslendim ki neredeyse ağlayacaktim böyle bir şey yok ya

SENSEY

Ay Yolcusu
Soruna daha fazla ayrıntı katmalısın. Mesela kaçıncı günlere geliyorsun da geçmiyor. Normal anksiyete mi, sosyal anksiyete mi?... Ayrıca ağlayacak kıvama geliyorsan ağlamanı tavsiye ederim.
Sosyal anksiyete. genelde ağlayacak kıvama gelmem sosyal ortamlarda oluyor bu yüzden orada da herkesin önünde ağlamak istemiyorum garip kaçar

SENSEY

Ay Yolcusu
Başının dönmesi göğüste daralma yoğun korku hissettiğin an bulunuyor mu dikkatli düşün bende anksiyeteyi tetikleyin bu anıyı fark etmeden 2 yıl yaşadım. Hayatı yaşamak zordu gereksiz gerilip duruyordum. Bunu actın terapi yöntemlerini o anı üzerinde uygularak aşıyorum halende uygulamaya devam ediyorum.
Sizin dediğiniz belirtileri genelde topluluk önünde konuşma yapacağım zaman görüyorum yada sosyal bir ortamda ama bunların hepsi de okul içinde geçerli okul dışında olmuyor

NeverMoreFap

Yeni Fapstronot
Sizin dediğiniz belirtileri genelde topluluk önünde konuşma yapacağım zaman görüyorum yada sosyal bir ortamda ama bunların hepsi de okul içinde geçerli okul dışında olmuyor
Kendine çok fazla yükleniyorsun yapacağın iş zor bir iş değil. Zihninde direnç oluşturan belli bir takım düşünceler var. Ağlama kıvamına gelmesem de ben de akademik başarı konusunda ya da sosyal ortamlarda kendime aşırı yükleniyordum. Çözümü terapilerde bulabilirsin ya da bir psikolog ya da psikoterapist uzmanından yardım alabilirsin. Kendimce kanıya varıp seni yanlış yönlendirmek istemiyorum.

Son düzenleme:

SENSEY

Ay Yolcusu
Kendine çok fazla yükleniyorsun yapacağın iş zor bir iş değil. Zihninde direnç oluşturan belli bir takım düşünceler var. Ağlama kıvamına gelmesem de ben de akademik başarı konusunda ya da sosyal ortamlarda kendime aşırı kendime yükleniyordum. Çözümü terapilerde bulabilirsin ya da bir psikolog ya da psikoterapist uzmanından yardım alabilirsin. Kendimce kanıya varıp seni yanlış yönlendirmek istemiyorum.
Hocam herhangi bir psikolojik tedavi almadan bundan kurtulamaz mıyım

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Karbonhidratı kesebileceğin max seviyede kes aralıklı oruç yap günde tek öğün 24 saat de bi o öğünde de yağ ve protein ile beslen 7 gün bu düzenle devam et 8.gün sabahı ne anksiyete ne okb ne de depresyon hiç biri kalmış olmayacak bana güven dediğimi deneyip dönüş yaparsan tekrar konuşmaya devam ederiz

NeverMoreFap

Yeni Fapstronot
Hocam herhangi bir psikolojik tedavi almadan bundan kurtulamaz mıyım
Dediğim gibi seni kendimce yönlendirmek istemiyorum. Her hasta kendine özeldir. Sorunun teşhisini ancak uzmanlar koyabilir buna bağlı olarak ilaç tedavisi ya da terapi uygulanır. Anksiyeteyi tetikleyen olay zorbalığa uğradığın dönemler olabilir. Ben hayatını bilmiyorum sadece senin anlattığın kadarını biliyorum. Bu yüzden tedavide her şeyi detaylıca anlatmak önemlidir. Uzmana gideceksen anlatmaktan çekinme bir kere anlatacaksın hayatın boyunca bir daha görmeyeceksin.

Kendim uzman tarafından konulmuş yaygın anksiyete ruh hastalığına sahiptim. Doktorun kontrolünde ilaçla tedavi gördüm. Actın terapisini uyguladım. Ve şu anda o hastalıktan eser yok. Sorunu nofapte 100. güne gel iyileşeceksin diyenlere aldırış etme. Eğer gerçekten bir olayın sonucunda anksiyete tetiklenmişse kendi kendine düzelmez. O yüzden bir uzmana görünmende fayda var.

hasanmertayd

Merkür Yolcusu
Psikiyatriler ilaç şirketlerinin torbacılarıdır arkadaşım yıllardır çeşit antidepresanlar kullanmış biri olarak söylüyorüm. Psikologların yöntemleri var bilişsel tedavi vs. Kesinlikle işe yarıyor ama çok beter durumda değilsen ilaca başladıkdan sonra bırakma dönemin olacak gir ekşi sözlükde antidepresan kullanıp bırakan insanların hayatında neler değişmiş bir araştır doğal yoldan serotonini çok yükseltmek dediğim gibi tamamen şekersiz diyetle mümkün ve etkisi çok kisa sürede kendisini gösteriyor ve bir psikiyatri gittiğin genel seneryo şu şekilde oluyor malesef sorunlarını anlatmaya başlıyorsun sorununu tam dinlemeden yarısını bile dinlemeden sözünü keser max 5dklık görüşme olmuştur sana bir ssri yazar 1 ay kullan gel der gide gele gide gele hayatın boyunca ilaclar denemiş ilacların yan etkileri ile tahrip olmuş bur vucutla yaşantına daha beter halde yasama calisarak devam etmeye cabalarsin antidepresanlarin çok büyük bir kısmı ssri yabi serotonini yukseltme amacı ile üretilmiş ilaçlar okb si de ssri kullanıyor anksiyetesi olan da depresyonu olan da migreni olanda temelde ilaçların amaçları aynı farklı farklı isimler ilaç şirketlerinin oyunu sana tavsiye ben kendi deneyimlerimden yola çıkarak birçok psikolojik rahatsızları geçmişde bırakan bir birey olarak önce şekerden kurtulup nasıl hissettiğine bakman ve kötüyse psikiyatri yerine psikologa gitmeni tavsiye ederim

svgimmgl

Yeni Üye
Nedenini düşünüyorum ama tam olarak bulamıyorum ama geçen sene zorbaliga maruz kalmıştım ama bunu çokta kafaya takmıyorum acaba bundan dolayı mıdır
Aslında yaşadığınız şeyin anksiyete olduğundan emin misiniz. Durumunuzu biraz daha açıklayıcı şekilde yazabilir misiniz?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6