Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

40 Günde 40 Yenilik: Kişisel Gelişim Maratonu

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
6cv1h8ei.png

Gerçekten başlamak için Tercih etmen gerekir! kırmızı hapı seçersen görebileceğin en yoğun güne gireceksin cidden gelişeceksin, bir anda farklı biri olacaksın!

Mavi hapı seçersen hala aynı kalacaksın çünkü zamanını boşa harcayacaksın! Hep bir bunalımda olacaksın!

Kırmızı hapı seçtiğini görmek harika! Aşağıda 40 günlük bir eğitim süreci yazmaktadır, her bir gün katılan kişilere mesaj atacağım deneyimlerini öğreneceğim! Her bir gün %5 adım atacağız tek kişilik gelişime odaklanacağız! 1-40 sayılar günüdür gün gün Listemiz:
  1. Günlük Tutma Meydan Okuması: Her gün 15 dakika boyunca günlük yazma alışkanlığı kazanın. Duygularınızı, hedeflerinizi ve günlük deneyimlerinizi kaydedin.
  2. 5 Kitap 5 Hafta: Her hafta bir kişisel gelişim kitabı okuyun ve önemli öğrendiklerinizi not alın.
  3. Yaratıcılık Haftası: Her gün farklı bir yaratıcı aktiviteye katılın (resim yapma, şarkı söyleme, yazı yazma, vb.).
  4. Sessizlik ve Meditasyon: Her gün en az 10 dakika meditasyon yapın veya sessiz bir ortamda zaman geçirin.
  5. Hedef Ayarlama ve İzleme: Haftalık hedefler belirleyin ve bunları bir takip sistemi kullanarak izleyin.
  6. Hobi Edinme: Yeni bir hobiyi öğrenin veya eski bir hobinize yeniden başlayın.
  7. Teşekkür Pratiği: Her gün en az üç şey için minnettarlık ifade edin.
  8. Sağlıklı Beslenme: 40 gün boyunca sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirin.
  9. Aile ve Arkadaşlarla Zaman Geçirme: Her hafta bir arkadaşınızla veya ailenizle özel bir zaman geçirin.
  10. Günde 10 Dakika Egzersiz: Her gün 10 dakika egzersiz yapın (yürüyüş, koşu, yoga vb.).
  11. Elektronik Detoksu: Bir gün boyunca sosyal medya ve diğer elektronik cihazlardan uzak durun.
  12. Eğitim Videoları İzleme: Her gün bir eğitim videosu izleyin ve öğrendiklerinizi not alın.
  13. Günlük Temizlik: Her gün küçük bir alanı temizleyin veya düzenleyin.
  14. Bağışta Bulunma: Her hafta kullanmadığınız birkaç eşyayı bağış yapın.
  15. Stres Topu Kullanma: Stresle başa çıkmak için gün içinde stres topu kullanın.
  16. Müzik Dinleme: Haftada bir gün sadece müzik dinlemeye zaman ayırın.
  17. Gülme Yogası: Bir gün boyunca, komik videolar izleyerek gülme yogası yapın.
  18. İlgilendiğiniz Bir Konuda Araştırma: Her gün 15 dakika boyunca ilginizi çeken bir konuda araştırma yapın.
  19. Öz Bakım Günü: Bir gün boyunca kendinize tamamen odaklanın (masaj, banyo, güzellik rutini).
  20. Dil Öğrenme: Her gün 10 dakika bir yabancı dil çalışın.
  21. Hızlı Öğrenme: Bir gün içinde yeni bir beceri öğrenmeye çalışın (örneğin, temel resim yapma).
  22. Doğa ile Zaman Geçirme: Haftada bir gün doğada yürüyüş yapın.
  23. İlham Veren Kişileri İnceleme: Her gün bir ilham veren kişinin hikayesini inceleyin.
  24. Görüş Değiştirme: Bir gün boyunca farklı bir bakış açısını deneyimlemeye çalışın.
  25. Dijital Detoks: Bir gün boyunca tamamen dijital dünyadan uzak durun (cep telefonu, bilgisayar vb.).
  26. Bağış Yapma Haftası: Her hafta farklı bir hayır kurumuna bağış yapın.
  27. Yoga Pratiği: Her gün 20 dakika yoga yapın.
  28. Kendi İlgi Alanınızda Bir Blog Yazısı Yazma: Haftada bir kez, ilgi alanınızda bir blog yazısı yazın.
  29. Kendini İfade Etme: Bir gün boyunca duygularınızı ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmeye çalışın.
  30. Başkalarına Yardım Etme: Gönüllü çalışmalara katılın veya bir arkadaşınıza yardımcı olun.
  31. Öz Saygı Pratiği: Kendinize her gün bir olumlu özellikle ilgili bir şey söyleyin.
  32. Yaratıcı Problemler Çözme: Haftada bir gün yaratıcı bir problem çözme etkinliği yapın.
  33. Gönüllülük: Bir gün boyunca hiç beklemedik bir yerde gönüllü olun.
  34. Yatmadan Önce Teşekkür: Her gece yatmadan önce gün içinde yaşadığınız olumlu şeyler için teşekkür edin.
  35. Gökyüzü İzleme: Bir gün boyunca gökyüzünü izleyerek meditasyon yapın.
  36. Güven Oluşturma: Bir hafta boyunca güven oluşturma ve sürdürme üzerine odaklanın.
  37. Farkındalık Meditasyonu: Her gün 10 dakika farkındalık meditasyonu yapın.
  38. Başarıları Kutlama: Her hafta küçük başarılarınızı kutlayın.
  39. Değişime Açıklık: Bir hafta boyunca değişime açık olma ve beklenmedik durumlarla başa çıkma üzerine odaklanın.
  40. Kişisel Gelişim Planı Oluşturma: 40 günün sonunda, kişisel gelişim hedeflerinizi değerlendirin ve bir kişisel gelişim planı oluşturun.

Katılanlar bu meydan okumanın altına katılacaklarını bildirsinler bu meydan okumaya katınlar her bir gün bana mesaj atsınlar ve deneyimlerini özelimde bildirsinler, bu meydan okumada bende size anlatacağım neler olduğunu.

Uyarı bunları aşağıda size başlangıç için harika bir yazı sunuyorum:
  1. Hedef Belirleme: Hangi alanlarda gelişmek istediğinizi belirleyin. Örneğin, duygusal sağlığınızı iyileştirmek, yeni beceriler öğrenmek, daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek gibi.
  2. Plan Yapma: Belirlediğiniz hedeflere nasıl ulaşacağınızı düşünün. Yukarıda verilen önerilerden bazılarını seçebilir veya kendi özel planınızı oluşturabilirsiniz.
  3. Takip ve Değerlendirme: İlerlemenizi takip etmek için bir takip sistemini kullanın. Belirli bir süre içinde ne kadar ilerleme kaydettiğinizi düzenli olarak değerlendirin.
  4. Esnek Olma: Planlarınızda esnek olun. Hayat sürekli değişiyor ve zaman zaman planlarınızı güncellemeniz veya ayarlamanız gerekebilir.
  5. Küçük Adımlarla Başlama: Büyük hedefleri küçük, ulaşılabilir parçalara bölerek başlamak motivasyonunuzu artırabilir. Her adımın sizi biraz daha ileri taşıdığını hatırlayın.
  6. Kendi İhtiyaçlarınıza Saygı Gösterme: İhtiyaçlarınıza saygı göstermek, yani dinlenmek, rahatlamak veya ihtiyaç duyduğunuzda yardım istemek, bu süreçte önemlidir.
  7. İlerlemenizi Kutlama: Küçük başarıları kutlamak, motivasyonunuzu artırabilir. Kendinizi ödüllendirmek, başarılarınıza odaklanmanıza yardımcı olabilir.
  8. Düzenli Olma: Planınıza sadık kalmaya çalışın. Düzenli olarak alışkanlık haline getirdiğiniz aktiviteler, zaman içinde daha etkili olacaktır.
  9. Kendine Nazik Olma: Herkes hata yapabilir veya bazen planlarına uymakta zorlanabilir. Bu durumda kendinize karşı nazik olun ve başarısızlık olarak değil, öğrenme fırsatı olarak görün.
  10. Uzun Vadeli Düşünme: Kişisel gelişim süreci genellikle uzun vadeli bir çabadır. Hedeflerinize ulaşmak zaman alabilir, bu nedenle sabırlı olun.

48372056CA8885D33C80426A7C9E27E483ACDF14

Gigachad'den tavsiye arkadaşlar, devamlı olabilmek için:
Merhaba Sevgili dostlarım,

Umarım gününüz harika geçiyor! Sizlerden her gününüzü daha iyi anlamak ve kişisel gelişiminizde size nasıl destek olabileceğimizi anlamak için kısa bir günlük yazmanızı istiyorum. Bu günlük, günlük hedeflerinizi, yaşadığınız deneyimleri ve hissettiklerinizi paylaşmak için bir fırsat olacak.

Bugün:

1. En çok ne öğrendin?
  2. Gün içinde karşılaştığın bir zorluğu nasıl aştın?
  3. Bir şeyi daha iyi yapabilmek için attığın adımlar nelerdi?
  4. Başarılarını ve gelişmelerini benimle paylaşabilir misin?
Eğer bir hedef belirlediyseniz veya önemli bir deneyim yaşadıysanız, lütfen bunları benimle paylaşın. Size daha iyi destek olabilmem için önemli.

Unutmayın, her gün küçük adımlarla büyük başarılara ulaşıyoruz. Sizlerin gelişimini görmek beni mutlu ediyor. Sorularınız veya ihtiyaçlarınız olursa her zaman buradayım.

Duydunuz, sizden her bir gün için mesaj bekleyeceğim! Çünkü disiplin için önemli...

Katılan savaşcılar:
1. Üst düzey moderatör sayın Samuray
2. İron knight
3. augustus_rev
4. Kara kartal
5. Delifisek
6. Alevli meteor
7. King Arthur
8. Oknç
9. Nuks

Son düzenleme:

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Katılıyorum ve 17 numara için sabırsızlanıyorum.

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Katılıyorum ve 17 numara için sabırsızlanıyorum.
Hoş geldiniz kişisel gelişim dünyasına! Her gün size yazacağım bana deneyimlerinizi aktarmayı unutmayın. Amacım nofap sürecinde mümkün olduğunca boş zamanları değerlendirmektir. 😀

Son düzenleme:

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Bedava Psikolojik Destek İçin Birlikte Yola Çıkalım!

Sevgili Dostlar,

Umarım bu mesaj, sağlık, huzur ve mutluluk içinde sizlere ulaşır. Size özel bir meydan okuma ile ilgili heyecan verici bir fırsat paylaşmak istiyorum. Bu meydan okuma, kişisel gelişiminize katkıda bulunmanın yanı sıra, birlikte güçlenme ve destekleme amacını taşıyor.

Neden Katılmalısınız?

1. Kişisel Gelişim: kendinizi geliştirmek için.
  2. Topluluk Desteği: Birbirimizi destekleyerek, güçlü bir topluluk oluşturabiliriz.
  3. Ücretsiz Psikolojik Destek: Grup içinde deneyimlerinizi paylaşabilir ve destek alabilirsiniz.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Arkadaşlar çok görev var gözüküyor diye katılmaktan çekinmeyin. Bu süreçte elinizden geldiğince çok görevi bitirip disiplininizi sağlamlaştırmak, düzen kazanmak önemli olan. Elenme vs.yok ayrıca konu sahibi bizzat takip edip motive edebilecegini söylüyor.

Aynı zamanda nf felsefesini de destekliyor. Nf kisisel gelisim ile sürdürülmeli biliyorsunuz ki. Kendi kisisel gelisim programını oluşturamayan veyahut bi atılıma ihtiyaç duyanlar icin suan bu meydan okuma büyük fırsat!

augustus_rev

Ay Yolcusu
Dostlar Bugün meydan okumanın ilk günüydü .
1. Günün meydan okuması günlük tutmak ve bunu düzenli alışkanlık haline getirmekti.
şahsen bunu yaparken aşırı bir rahatlama hissettim. içimdeki sıkıntılar ve stresleri kağıda dökerek kendimi dahada iyi anlamaya başladım.
İçime attığım ve bastırdığım kötü olayların da farkına vardım ve psikolojik açıdan cidden iyi geldi.
40 Gün boyunca devam edeceğim , görevlerin hepsi fazla görünse bile zamanla hepimizde rutin alışkanlıklar haline gelecektir

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
İkinci gün oldu arkadaşlar! Bu harika bir şey inanılmaz şekilde disiplinin ilk gününü yerine getirmek bir ödülü hak eder ödülünüz bir çikolata! Hemen kendinizi ödüllendirin!!!

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Herkese selam! Artık özel videolarda ekliyorum, çünkü insanlar 3 unsurla daha etkili bir şekilde anlayabilirler: duymak, görmek, okumak. Bu üç unsur sayesinde, üç gün boyunca gerçekten emek sarf ettiğimi, size değer verdiğimi dürüstçe göstermek istedim.

Muhammed bulur

Mars Yolcusu
Çevirmen Üye
Herkese selam! 6 güne girdik ve birbirimize inanılmaz bir destek oluyoruz. Bence fırsat varken siz de katılın.

augustus_rev

Ay Yolcusu
40.gün sonrasında hayatımdaki değişiklikleri anlatmak için bir konu oluşturacağım, hep birlikte bu kişisel gelişim maratonu öncesi ve sonrasında nasıl değişimler yaşadığımı görebileceğiz bu sayede.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6