Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

28 Yaşındaki Olup Değişim Istemek ?

emre0048

Merkür Yolcusu
Merhaba yeni bir seneye gireli 1 ayı geçti.
Artık yıllardır hayalini kurduğum fiziksel değişimi yaşamak istiyorum bu 3 4 ay içinde.
Fakat motivasyon eksik.
Fitnese her başladığımda 2 hafta sonra bırakıyorum.
Devamlılık arz etmem için ne önerirsiniz?
Vede öz bakım nerden başlamalı?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
1- Aşırı kilolu değilsen koşu bandı gibi sıkıcı şeylere çok zaman ayırma, onun yerine güç çalış.

2- Ağırlık arttırmaya başla ve ağırlık arttıkça motive olacaksın.

3- Müzik dinle. Spor playlistin olsun, salonda müzik için kulaklık takmayan çok az eleman tanıyorum.

4- Spor öncesi kahveye vs. önem ver, ne kadar verim alırsan o kadar zevkli hale gelir. Kimse getirisini görmediği bir şeyden zevk almaz. Beslenme ve pre-workout sistemi önemli.

5- Salonunda insanlarla tanış. Tanıdık ortam insanı motive eder.

Benden bu kadar :D

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Hayalini kurduğun vücudu her gün aynanın karşısına geçip kendinde resmet. Sporun sadece vücut için değil, sağlık ve güçlü bir erkek olmak içinde yapıldığını unutma. Psikolojik etkisinden söz etmek bile istemiyorum.

Deku

Ay Yolcusu
Beslenme düzenini oturt. Salona gidesin yoksa bile evde şınav barfiks full body antrenmanını tamamlamaya çalış.

King Elessar

Mars Yolcusu
Motivasyon eksik?
Bir şeylere başlaman için sana ''sen yaparsın, hadi başla'' demek mi gerekiyor? Motivasyonla hareket edersen ertelemeye devam edersin. Motivasyon dediğin şey gelip geçidir, bazen harekete geçirir. Motivasyonum yok diyen biri bana göre değişimi tam olarak istemeyen biridir.

Vücut geliştirmenin meyvesini ilk aylarda hızlı alırsın ve bu kademe kademe azalır. Devamlılık istiyorsan değişime açık olman gerekiyor, gerçekten istemen ve bunun için çabalayacağına kendini inandırman gerek. İşte çalışıyor olabilirsin, gününün büyük kısmı dolu geçiyor olabilir; dört dörtlük spor yapmana da gerek yok, her gün kendini geliştirmek için bir adım at uzun vadede karşılığını alırsın.

Vücudunu istediğin hâle getir, saç, sakal ve yüz bakımına önem ver. Bana göre vücudu iyi olmayan biri isterse aşırı iyi giyinsin yine fark etmez. Çünkü önemli olan nasıl giyindiğin değil, onun altındaki vücut. Vücudu iyi olan biri, en kalitesiz kıyafeti giyse bile sırıtmaz.

Son düzenleme:

BombacıMülayim

Ay Yolcusu
Merhaba yeni bir seneye gireli 1 ayı geçti.
Artık yıllardır hayalini kurduğum fiziksel değişimi yaşamak istiyorum bu 3 4 ay içinde.
Fakat motivasyon eksik.
Vede öz bakım nerden başlamalı?
Kanka bendede aynısı oluyor koronadan önce olan disiplinli ve istikrarlı hayatım şuan yok. Hala daha istikrarımı arıyorum. Arkadaşların çözüm önerileri neler acaba

Jalen brown

Zayıf olmak bir tercihdir, Güçlü olmak da.
Ağırlık antremanın bittikten sonra aynada fotoğrafını çekebilirsin. 1.Gündeki fotoğrafınla 14.Gündeki fotoğrafına bakıp motive olabilirsin.
Ayrıca Mr.olympia efsanelerini araştırabilirsin.Onların vücut geliştirmeyle ilgili özlü sözlerini okuyabilirsin.Hayat hikayelerini dinleyebilirsin.Bunlar sana işe başlaman hatta iki,üç hafta devam ettirmen için yeterli dopamini sağlar diye düşünüyorum.Bunları 21 gün boyunca yaparsan zaten vücut geliştirme senin için alışkanlık haline gelir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6