Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Sınav Senesi Spor (Soru)

SENSEY

Ay Yolcusu
Hepinize merhaba arkadaşlar ben bu sene 11. sınıfa geçtim ve yavaştan bir sınav temposuna girmeye başladım. Ama şu sıralarda baya spor yapmak istiyorum sınava hazırlanıyorum diye bırakmıştım spora gitmeyi.Ama bir türlü spor yapma isteği aklımdan çıkmıyor. Eğer gidersem yorgunluktan hiç bir şey yapamam sizce ne yapmalıyım gitmeli miyim yoksa sınavdan sonra mı gitmeliyim?(sınav hedefim ilk 25k)

novrain

Yeni Fapstronot
Spor yap bu seni destekler. Sporda kendini tamamen tüketmeden derslerine de enerjini ayır. 11'de sınav kafasına girmen çok iyi bir şey. 11'i sağlam tutarsan bu epey iyi olur. Çünkü sınav puanı hesaplanırken TYT'nin %40'ı AYT'nin ise %60'ı hesaplanıyor ki 11'nci sınıf AYT fen için yarısından fazlası demek.

11'nci sınıfta sınav kafasına girmek 12'ye temel atmaktır. Sadece ders ve konu bitirmek açısından değil. Disiplin ve sistem geliştirmiş olursun. En verim aldığın yöntemi deneyerek bul. Çalışma ve molalar kaç dakika olsun, sabah mı akşam çalışacaksın, kütüphanede mi çalışacaksın evde mi, yorulduğum zaman bana ne iyi geliyor gibi çeşitli şeyleri keşfederek sistem oluştur. Spor da n'için olmasın?

skywalker

Venüs Yolcusu
Denemeden bilemezsin daha yeni 11 gecmissin bence 1 2 aylik yazilabilirsin ardindan hangi saat diliminde daha efektif spor yapiyorsan ona gore ayarlama yaparsin ama baktin spor enerjini cok aliyor birakirsin yada haftada 3 gun filan yaparsin

Eff

Yoda
Okul seni yormuyorsa, spor salonu çok uzakta değilse gidebilirsin. 2 günde 1 gidersin 30-60 dk yapar çıkarsın.

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍
Hocam ben hafta içi 3 gün gidiyorum hafta sonu sadece cumartesi gidiyorum. Beni yormuyor hemde dinlendiriyor günde hafta içi 3-4 saat ders çalışıyorum. hafta sonu 6 saat ders çalışıyorum 12. sınıfım. Hatta beni dahada disipline ediyor diyebilirim.

elvas

Mars Yolcusu
Gitsen daha güzel olur. Hareketli olmak verimi arttırıyor. Sadece ağırlık kaldırmak olarak düşünmene gerek yok. Hareketli olmanı sağlayacak herhangi bir şey olabilir. Koşmak ya da basketbol oynamak hareketli olmana yardımcı olur. Bunun dışında 10 dakika bir meditasyon denemek senin verimini arttırır. Bana sorarsan ağırlık kaldırmak en iyisi ama senin zevklerin farklı olabilir.

King Elessar

Mars Yolcusu
Ben de sınava hazırlanıyorum, eğer gün içinde yapacaklarımı yapmışsam kalan zamanda kendimce de gördüğüm en mantıklı şey yürüyüş yapmak. Dışarı çıkıp hava almak, gün içindeki verimliliğini yürüyüş yaparken sorgulamak çok iyi oluyor. Ben evde vücut çalışıyorum haftada 2 max 3 gün, birkaç alet var fakat çok düşük ağırlıklarla çalışıyorum herhangi bir sakatlık yaşamamak için. Özellikle son aylara doğru hiç yapmam büyük ihtimalle, sadece yürüyüş yaparım.
11.sınıfsan hâlâ sporuna devam edebilirsin, çok ağır tempoda çalıştığını düşünmüyorum daha önünde uzun süreç var.

Targetlock

Deneyimli Üye
Hepinize merhaba arkadaşlar ben bu sene 11. sınıfa geçtim ve yavaştan bir sınav temposuna girmeye başladım. Ama şu sıralarda baya spor yapmak istiyorum sınava hazırlanıyorum diye bırakmıştım spora gitmeyi.Ama bir türlü spor yapma isteği aklımdan çıkmıyor. Eğer gidersem yorgunluktan hiç bir şey yapamam sizce ne yapmalıyım gitmeli miyim yoksa sınavdan sonra mı gitmeliyim?(sınav hedefim ilk 25k)
Tıptayım ders yoğunluğum fazla yine de düzene uydurup gidebiliyorum.
Çalışmaların verimini artır. Gidebilirsin.
Sporu gün sonuna koy.
Bir ay da dişini sık sonra alışırsın tempoya

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6