Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Oyun Bağımlılığını Nasıl Çözebilirim ?

Chad

Yeni Fapstronot
Herkese merhaba.bu gün 1. Günüm.

Instragram, tiktok shortusu kesiyor ve 1,2 hafta izlemiyorum. Bilgisayara geldikde ise bi oturdummu akşama kadar kalkmıyor ve hiç lezzet almıyorum sondada relapse. Eski oyun bağımlılarından tavsiye istiyorum. En basit taktik bile benim için yararlı ola bilir. Herkese başarılar.

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
Sosyal medya ve oyunların birinden birini bırakabiliyorsan sorun kafandadır bence.Kendini oyunlarla var ettiğin için olmazsa olmazın olarak görüyorsun.Bir süre bilgisayardan da uzak dur.Bilgisayarını kaldır gitsin.Bak oyunları sil hesaplarını kapat demiyorum direkt bilgisayarını kaldır.Elinin altında imkan oldukça oyun bağımlılığının tekrar gelmesi yüksek ihtimal.Oyun oynamayı bırakınca aklın başında düşünüp geri dönmeyeceğine inanıyorum.

Ciks

Mezun

Instragram, tiktok shortusu kesiyor ve 1,2 hafta izlemiyorum. Bilgisayara geldikde ise bi oturdummu akşama kadar kalkmıyor ve hiç lezzet almıyorum sondada relapse. Eski oyun bağımlılarından tavsiye istiyorum. En basit taktik bile benim için yararlı ola bilir. Herkese başarılar.
Ben kaç yaşına geldim hala oyun bağımlısıyım. Bilgisayarımda oyun olursa hiç affetmiyorum. Başından kalkmadan saatlerce oynuyorum. Ama bilgisayarımdan silersem de aylarca hiç oyunu indirmiyorum. Oyunlari bilgisayarindan sil. İnan oyunla Nofap birlikte ilerlemiyor. Oyun da pmo ya giden yollardan birisi oluyor genelde. Ayrıca süreçte ilerlesen bile olumlu etkileri alamıyorsun. Çünkü oyun, özellikle aksiyon oyunları odaklanmaya ciddi zarar veriyor.

Deku

Ay Yolcusu
En basit taktik bile benim için yararlı ola bilir.
Muhtemelen oyun oynamayı bıraktıktan sonra sıkılıyorsun ve yapacak bir şeyin olmuyor tekrar oynuyorsun. Bence yerine bir aktivite koyulmalısın. Gym, dövüş sporları, tiyatro, dans vb. gibi seni meşgul edecek şeyler yapmalısın.

Maraz Ali

Benim adım Ali, Maraz Ali bayılırım bela olmaya

2 yıl önce çok ciddi pubg bağımlısıyımdim. Hesabımı bilerek çaldirdim ki kurtulayım diye iyi ki caldirmisim o günden sonra hiç oynamadim

Iron Knight

(👍 ͡❛ ͜ʖ ͡❛)👍

Bende senin gibiydim sabah oturduğum zaman aralıksız akşama kadar oynardım ama bu sene sınav hazırlık sürecimde bunun hayatımı çaldığını anladım sınavdan sonrada oynamayacağım sporla dersi beraber sürdürdüğüm için haliyle oyun oyanamayada vakit kalmıyor. Şuan da bilgisayarda oyun olmasına rağmen oynamıyorum.
Bunun bende tek iyi yanı olduysa 500 saat hoi4 ve 600 saat aog2 den sonra hiç bir coğrafya sorusu kaçırmıyorum. (siz ders çalışarak öğrenin)
Kıssadan hisse önemli olan bakış açısı kazanmak nasıl biz pmonun hayatımıza zararlı olduğunu biliyorsak bununda bizim zamanımızı çaldığının farkında olmalıyız.

BloodRien

Yoda
Oynamayı bırakarak olabilir

nasıl yürüyebilirim ? yürüyerek

cevabı basit

yapman gereken o süreyi başka şeyle doldurmak

kartel

Yeni Fapstronot
14 senelik ağır pc bağımlısı biri olarak tek çözüm oyuna erişimi tamamiyle kapatmak, benim en zorlandığım kısım metin2 bağımlısı olduğum için aralıksız +20-30 saat oynardım uyumamak için 4-5 kahve içerdim felan ki metin2'nin en berbat yani 2-3 gb olduğu için oyuna erişimin silsende 20-30 dk da indirip tekrar oynayabiliyorsun. Bunun önüne geçmek için direkt her şeyi silip indirme isteği gelince de hemen odağı değiştirmekle oluyor. Düzenli oynadığın bir oyun varsa özellikle mmrpg tarzı karakterini boz(her şeyi sat sil veya birine ver) oyunu oynamayacak hale getir kendini soğut.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6