Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Okul Vakti Odaklanamama (Soru)

SENSEY

Ay Yolcusu
Hepinize merhaba arkadaşlar ben her zaman okul vakitlerinde hiç bir derse odaklanamıyorum. okulda sanki bedenim orada ama beynim başka yerde, kendimi kaç kez zorladım okulda ders dinleyebilmek için ama olmadı, ve bu durum sadece okul için geçerli. mesela özel derste böyle bir şey söz konusu bile değildir pür dikkat dersi dinliyorum sizce ne yapabilirim bu konu ile ilgili (okulda hiç bir zaman kendimi rahat bir şekilde hissedemedim ve hiç arkadaşım yok okulda sosyalleşemiyorum acaba bundan dolayımı?)

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Muhtemelen dediğin sebeple alakalı ancak okulun dersi iyi anlatamaması da bir etken olabilir.

Asd

Ay Yolcusu
Sadece akademik ortamlarda değil normal yaşantınızda da dikkat eksikliğiyle alakalı şikayetleriniz var mı peki? Okuduğunuz bir kitaba odaklanamama, 3-5 sayfa zar zor okuyup yarıda bırakma; bir sohbet esnasında muhabbetten kopup başka düşüncelere dalma vb.

SENSEY

Ay Yolcusu
Sadece akademik ortamlarda değil normal yaşantınızda da dikkat eksikliğiyle alakalı şikayetleriniz var mı peki? Okuduğunuz bir kitaba odaklanamama, 3-5 sayfa zar zor okuyup yarıda bırakma; bir sohbet esnasında muhabbetten kopup başka düşüncelere dalma vb.
Normal yaşantımda bir şikayetim yok. sevdiğim bir kitap olursa rahat bir şekilde okuyabiliyorum, sadece arada elimde olmadan düşüncelere dalıyorum

Antifapderneği

Merkür Yolcusu
Bana da oluyor arada, derste aktif olmaya çalış benim devam bu olmuştu. Hocaya soru sor araya yorum kat falan daha iyi olur. Neden arkadaş bulamıyorsun dostum peki? Bak benim sınıfım hocalar da diyor okuldaki en toksik ve en asosyal sınıf adam akıllı kimseyle konuşulmuyor, 5 6 kişiyle yakınsam da beni sürekli satıyorlar oturup öğlen sınıfta patates koltuğu gibi oturuyorlar vb. ben de bu sene daha çok sınıf dışı odaklı sosyalleşmeye başladım ve işe yaradı yavaştan denemelisin. Üstelik enerjik oluyorsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6