Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Neverfap'i Bulmam Ve Sonrasındaki Sürecim (Neverfap Günlüğü)

defiantwarrior

Merkür Yolcusu

28 Nisan 2024, Pazar​

1714335031596.png

Yaptığın olumlu işler için tebrik ederim. Şimdi ise yapacağım son uyarıyı söylüyorum defiantwarrior. Zamanı yönetmeyi öğreneceksin. Potansiyelini önündeki sınavda ve yaşamın geri kalanında sergilemek istiyorsan çalıştığın ve ilerlediğin anlarda kendi değerini anlıyorsan zamanı doğru kullanmayı öğreneceksin. Beynin acıdan keyif alacak çünkü o acının getirisi hiçbir faydasız işe benzemez. Frontal korteksi yaşamına egemen kılıp dopamin sistemini öyle bir kuracaksın ki dışarıdan müdahale bile gelse adete kalkan gibi olacak. O halde ne zaman miskin davranırsan ne zaman üşengeç davranırsan bu uyarını hatırlat kendine. Kendi savaşından kendi gücünle ve iradenle galip çıkacaksın. O zaman hazırsan 93 gündür neverfap yapan 2 aydır hiçbir sosyal medyanın keşfetine düşmeyen ve ortalama 5-6 saat çalışan ve okuyan aynı zamanda 4,5 aydır beslenmesi için büyük bir mücadele veren sen artık global çağın tuzaklarına yenilmeyeceksin. Savaş ve meydan oku çünkü bu sensin.​

defiantwarrior

Merkür Yolcusu

29 Nisan 2024, Pazartesi​

1714421143208.png

Dün bir karar alıp bugün uygulamaya koyduğum için kendinle gurur duyuyorum. Her ne kadar moral düşüklükleri yaşasam da sağlam bir çalışma yaptığıma inanıyorum. Geliştirmem gerek tek odakta kalmak. Bu konuda uzmanlaşırsam hayatta ilerletmek istediğim her işte sonuç alırım.​

Bugün yaşantıma dair sıkıntılardan birinin modumla ilgili olduğunu düşünüyorum. Dayanıklılık ve mental özelliklerimi daha da kuvvetlendirmem gerek.​

Bir diğer sıkıntım bazen onaylanmak istiyorum. Bu bir bağımlılık ve bunu çözeceğim. Kendi yeteneklerimi ve kendi mücadelemi ben öveceğim. Kararlarına ve azmine güven. Tedirginlik hissinden kurtul. Unutma sen ve inandığın yaratıcı kudret dışında bir gerçeklik yok. Bu yüzden güçlü kal sana verilmiş olan bu bedene, zihne ve ruha sonuna kadar inan. Göreceksin defiantwarrior hayat sana birçok kapıyı açacak.​

defiantwarrior

Merkür Yolcusu

30 Nisan 2024, Salı​

1714503689563.png

Yorumlara kapılmadan, duygulara teslim olmadan düşüncelerimi şekillendirmeyi öğrenmeliyim. Bir konuda en doğruyu belirlemek için en iyi rehber, kendi içimdeki bilgidir. Başkaları bazı şeyleri küçümserken, diğerleri abartır. Ancak gerçeklik, kişisel deneyimlerimin ve gözlemlerimin bir yansımasıdır. Dolayısıyla, zihnimi güvenilir kaynaklar ve doğru anlatılarla besleyerek devam etmeliyim. Hedeflerime odaklanarak, içimdeki gerçeklikle uyumlu bir şekilde ilerlemeliyim. Kaygı seviyemi yükselten ne varsa elimine etmeliyim. Bu sayede ideallerimi gerçekleştirebilirim. Baskıyı ve zorlukları yönetebilmem çalışmamdan ve konsantre olmamdan geçer. Zihnimi ve psikolojimi dengeleyebildiğim ölçüde başarı gerçekleşir.​

defiantwarrior

Merkür Yolcusu

1 Mayıs 2024, Çarşamba​

1714593949892.png

Bugün oldukça verimli bir gün geçirdim. Yaklaşık 8,5 saat boyunca yoğun bir çalışma temposunda ilerledim. Ancak, bazı stres belirtileriyle karşılaştım ve midemde hafif bir yanma hissettim. Bunun nedeni muhtemelen gün boyunca yaşadığım yoğunluğa bağlıydı.​

Ancak, bu zorluklara rağmen, günü verimli geçirmek beni umutlandırdı. Kendime olan güvenim ve başarıya duyduğum inancım daha da pekişti. Her geçen gün, aralıklı açlık ve neverfap gibi kişisel gelişim süreçlerimle güçleniyorum. Monk modunu sıkı bir şekilde uygulamaya devam ediyorum.​

Gün içinde, beslenme düzenime de her zamanki gibi dikkat ettim ve iki öğün yemek yedim. Ayrıca, yaklaşık bir saat boyunca kitap okuyarak zihinsel olarak da kendimi besledim.​

Egzersiz konusunda da geri adım atmadım. Yüksek tempolu bir egzersiz programıyla bedenimi güçlendirdim ve enerji seviyemi yüksek tuttum.​

Tüm bu adımlar, hem bedensel hem de zihinsel olarak kendimi geliştirmeme yardımcı oldu ve geleceğe daha umut dolu bakmamı sağladı.​

defiantwarrior

Merkür Yolcusu

2 Mayıs 2024, Perşembe​

1714680394741.png

Bugün, odaklanma sorunlarıyla karşılaştım. Bir şeylere yoğunlaşmakta zorlandım özellikle sonlara doğru kafamda sürekli dolaşan düşünceler vardı. Bu problemler beni rahatsız etmeye başladı. İyi başlayan bir günün sonlarına doğru, motivasyonumda düşüş yaşadım ve endişeli hissetmeye başladım. Verimli olmama rağmen, performansımdan tam anlamıyla memnun değildim.​

Ancak, fark ettim ki bu durumlar düzeltilebilir. Daha iyiye gitmek için adımlar atabileceğimi hissettim. Odaklanma sorunlarımı çözmek ve kafamdaki problemleri aşmak için bazı stratejiler geliştirebilirim. Bugün yaşadıklarım, sadece geçici zorluklar olarak görülebilir ve ileride daha iyi performans gösterebileceğime olan inancımı pekiştirdi.​

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6