Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Merak Ettiğiniz Soruların Cevabı Burada

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Selam, siteye hiç göz gezdirmeden hazır cevap arayan arkadaşlara yönelik açıyorum bu konuyu forumda bir kaç kere dolanmaya üşenen dostlarım buyrun. (Araya biraz kişisel gelişim de serpiştirdim)

Rüyalandım Sürecim bozuldu mu ?

Hayır bozulmaz Rüyalanmak vücudun doğal bir ihtiyacı rüyalanma sonrası krizlere dikkat edin.

P*rnografik içeriklere baktım hemen kapattım sürecim bozuldu mu ?

Hayır bozulmadı ama bu gidişle bozabilirsin bir kere bakan birdaha bakar pmo sürecinizde tetikleyicilere asla bakmamalı eğer arada bakasınız geliyorsa hemen şınav çekin spor yapın.

Edging yaptım sürecim bozuldu mu ?

Aslında bu soru kişiye göre değisiyor bozulup bozulmadığı ama bana göre bozuluyor sürecine çok ciddi zarar veriyor edging yapan arkadaşlara tavsiyem sürecinize adam akıllı edging yapmadan başlamanız çünkü edging yaptıktan sonra beyin relapse olman için elinden gelen herşeyi yapıcak o edgingi bir daha isticek. Senden kısacası yoğun krizler bekliyor olucak senin süreci yeterince ciddiye almadığın anlamına geliyor.

Krizdeyim ne yapmam lazım ?

Elindeki o telefonu bırakıp boş oturmaman lazım çünkü kriz anında beyin mantıklı düşünemiyor senden o dopamini aç bir köpek gibi istiyor relapse olman için türlü türlü yollar arıyor bunla mücadele edemezsin hemen şınav çek yorulana kadar squat yap bacakların kopasıya kadar mekik yap midene kramp giresiye kadar dışarı çıkabiliyorsan dışarı at kendini git tanımadığın insanlarla konuş beynin bunları yapmanı istemicek konfor alanında kalıp pmoyu isticek senden buna karşı koyucaksın buz gibi suyun altına giriceksin gerekirse bak bakalım kriz kalıyor mu gece yatağına girdiğinde oh be iyiki yapmamışım diceksin bu şekilde sürecine devam ediceksin meditasyonda yapabilirsin zihnindeki kirli düşüncelere karşı iyi gelicektir ( Wim hof tavsiyemdir )

E abi benim tipim yamuk çirkinim kızlarda bakmıyor nofap bana ne fayda sağlıcak ?

Bu mentaliteyle senden olmaz zaten sokakta ne adamlar var çirkin ağzı kokan adamların yanında ne kızların olduğunu görmüyor musunuz ? kızlar sizin tipinize bakar mı bakar ama çoğunuz ortalama tipsiniz yakışıklısınız. Zaten yakısıklı adam yoktur vücut çalışmayan adam vardır.
Gidin spor yapın vücudunuz sizi diğer insanlardan 2-0 öne çıkarır genç yaşlarda özellikle kızlar fit bir vücuda bayılırlar. Giyiminize kuşamınıza dikkat edin. Genelde böyle dediysem de gidin gökkuşağı gibi giyinin demiyorum hee beyler. Ben genelde all black takılıyorum 2-3 renkten fazla renk olmasın üzerinizde.

Saat statüdür saat takın beyler orient seiko tissot tavsiyemdir. İnvictalara da bakabilirsiniz uygun fiyata bulabilirsiniz amazonda saat uygun kombinin altına mükemmel uyum sağlıyor.

Kaliteli parfüm kullanın beyler insanlar. Sizi kokunuzdan hatırlarlar sizi hatunlarda güzel kokuya bayılırlar. Versace eros edp, armani stronger with you , versace blue dylan , byredo bal dafrique , acqua di profumo tavsiyelerimdir özellikle.

Para kazanın para istemediğiniz kadar statü getirir size çoğunuz hala annenizin babanızın eline bakıyor gidip bi garsonluk yapın gidin bi sanayiye çalışın, otellerde çalışın kendi paranızı kazanmak kadar keyifli bir şey yoktur beyler. Üniversiteye hazırlaniyorsanız ders çalışın tabiki kız mevzularını üniversite senenizde unutun, iş hayatını görmek size büyük özgüven getirir.

Kızların güzelliğini görmezden gelin normal arkadaşınızla konuşuyormuş gibi konuşun. Cidden beyler tüm gün yaptıkları oje sürüp kız arkadaşlarıyla dedikodu yapmak. Nasıl konuşamıyorsunuz kızlarla anlamıyorum cidden. Çıkın pua tekniklerini öğrenip set açmayı öğrenin.

Son olarakta bi dövüş sporu öğrenmeniz tavsiyem boks ve güreş en etkilisi bunlardır size devasa bir özgüven getirir.

Mastürbasyonu haftada 1-2 kere yapsam olmaz mı ya doğada da var maymunlarda yapıyor sonuçta ?

Erkek kedilerde tecavüz ediyor dişilere. Sende doğada var diye tecavüz et o zaman! Bu doğada var muhabbeti komedi cidden haftada 1-2 defa konusuna gelirsek beyni evrimsel anlamda amacına ulaştığını düşündürmen. Hem aşırı dopamin seviyesi üretmenden dolayı reseptörlerine hem cinsellik algını bozmakta ki genelde haftada 1-2 defa diyenler bağımlılıklarına geri dönüyor bu yüzden yapmamanızı tavsiye ederim.

Mastürbasyon yapmak testesteronu düşürür mü ?

Evet düşürür dopamin spike olayi var beyler aşırı miktarda dopaminin yükselmesi bi anda düşmesi androjen reseptörlerinizin kapanmasına sebep olur. Tıpkı dopamin reseptörleri gibi testosteronda reseptörlere bağlıdır ayrıca libido testosterona bağlıdır. Siz nofap yaptığınızda libidonuz artacağı için testonuzda artıcaktır. Bu libidoyu spora yönlendirin güç artışını görüceksiniz, kısaca bu kadarı yeterli detayları için ayrı bir konu açabilirim...

Kaçıncı günde iyileşebiliriz beyin kendini ne zamana düzeltir sosyal fobi anksiyete gibi sorunlar düzelir mi ?

Bu kişiden kişiye değişir ne kadar bağımlı olduğuna bağlı. 30 günde olabilir 180 günde 360 günde 2 senede sürebilir. Beynin kendini düzeltmesi uzun sürer. Sosyal anksiyete fobi gibi rahatsızlıklar geçmişte bi travmanız yoksa dopamin dengesizliğinden kaynaklanır. Pmoyu bıraktığınızda bu sorunlarda ortadan kalkacaktır. Pmo yaptıkça ön kortekste küçülmeler başlar buda sağlıksız ilişkilere sebep olur. Nofaple beraber korteksiniz eski haline döner beyin esnek yapıya sahiptir her daim nöronlar hücreler üretir ömür boyu beyin değişim gösterebilir.

Ya ben pmoyu bıraktım ama çok kötüyüm intihar edicem depresyondayım kuşum ötmüyor napıcam ?

Beyin yüksek dopamin seviyelerinden sonra bir anda pmoyu bırakınca düşük dopamin seviyesine adapte olmaya çalışır yoksunluk dönemi başlar, eski yüksek dopamin haline dönmek ister. Bunun için her yolu dener siz dopamin vermedikçe reseptörler üretilir.
Geçici bir dönemdir ne kadar bağımlı olduğunuza bağlı, uzunda sürebilir. Kısaca beyninizi iyileşmek için zaman tanıyın ayni irade gücünü elinizden bırakmayın bu beyin sisleri anksiyeteler depresyonlar kuşun ötmemesi vs. geçicek. Mücadeleyi bırakmayın o isteksizliğe karşı gene kalkın işinizi sporunuzu yapmaya çalışın. Beyniniz bir anda yüksek dopaminden düşük dopamine adapte olmaya çalışıyor, sabredin kazanacaksınız bu mücadeleyi.

Cinsel ilişki yapmak süreci bozar mı haftada kaç kere yapmak uygundur ?

Bozmaz. Bana göre haftada 2 kere uygundur.

Monk mod hakkında bilgi

Monk mod genel olarak dopamin orucu olarak bilinir. Pmo yok, şeker yok, müzik yok, alkol yok, sosyal medya yok. Tam bir arınma modudur ama sürecinizin başında tavsiye etmiyorum çok yoksunluk hissedeceksiniz bi anlık motivasyonla 1 hafta sürdürüp hemen bıkabilirsiniz. Size tavsiyem pmo sürecinizden 30 gün sonra diğerlerini bırakmanız. Ağır yoksunluklar olacaktır ama reseptörlerinizin gelişimi için muazzamdır monk mod. Belli dönemler bende uyguluyorum 1 ay başlangıç için idealdir sonra 3 ay 6 ay 9 yapabilirsiniz.

Hemcinslerimden hoşlanıyorum ne yapmam lazım nofap ile kurtulabilir miyim ?

Evet p*rno kullanımıyla birlikte cinsel kimlik kayması gibi sorunlar ortaya çıkabilir nofap ile kurtulabilirsiniz.

Nofap plasebo mudur ?

Hayır. Nofapin süper güç dediğimiz etkileri dopamin sisteminin düzelmesinden kaynaklıdır, sağlıklı bir erkek gibi hissediyoruz!

Müzik dinlemekten çok keyif alıyorum ne yapmam lazım bırakmak istiyorum ama bırakmamakta istiyorum ?

Bir şey size yoğun haz veriyorsa o şeyi hemen bırakın müzik konusunda belli bir süre bırakın gidipte hayatınız boyunca müziği bırakın demiyorum en azından 30 60 gün bırakmanız faydanıza olacaktır.

Ramazanda nofap ?

Ramazan da 1 aylık monk modu herkese tavsiye ediyorum. Hem psikolojik yemek bağımlılığınız varsa bulunmaz nimet bu. 1 aylık süreçte size haz veren her şeyi bırakın bu 1 aydan sonra en küçük şeylerden bile keyif alacaksınız.

Psikiyatri ve ya psikoloğa gitsek iyi olur mu ?

Açıkcası ben inanmiyorum zaten böyle bir forum var ne sorununuz varsa burda yardımcı oluyoruz. Psikiyatriler size genelde ilaç yazıp yolluyorlar o ilaçlara bağımlı hale getiriyorlar sizi. Hep diyor geçmişte travmanız yoksa anksiyete sosyal fobi depresyon gibi rahatsızlıklar dopamin dengesizliğinden kaynaklıdır, psikiyatri size yardımcı olmayacaktır ilgilenmeyecektir bile. Sorununuzla psikolog konusuna gelirsek eğer size çok iyi geleceğini düşünüyorsanız gidin derim konuştukça rahatlarsınız belki ama burda size zaten elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.

Üniversite senem ne yapmalıyım?

Sana tavsiyem full odak ders çalışman karı kız işlerinden de bu dönemde uzak durman. Kafanı meşgul etmesin ders ders diye de kasma kendini sporunu da yap, vakit ayır arada arkadaşlarınla gez dolaş, temiz bir zihinle daha başarılı olacaksın.

Üniversiteye yeni başladım sosyalleşmek için ne yapabilirim ?

Üniversitede sınıftaki arkadaşlarınızla kaynaşırsınız zaten bir de klüpler oluyor 3-4 tane klüplere katılın aktif rol alın girişken atılgan olun aynı sınıftan da kızlara yürümeyin. Klüplerde sosyalleşme yeteneklerinizde gelişecektir şiddetle tavsiyemdir.
Part time bir işede girebilirsiniz
Bırakmak istiyorum ama arşivimi silemiyorum?

Sen pek istekli değilsin anlaşılan bu bir sihir iksir değil ki içince bırakasın. Hemen o arşivi silip bu işin ciddiyetini kavrayıp başlamanı tavsiye ediyorum. Relapselerinden ders çıkar bir daha tekrarlama. Pmo senin hayatında neleri mahvetti bunları bir bir not et neden başladığını hatırla süreçte...

Sigara içiyorum nofap sürecime zararı olur mu ?

Evet olur dopamini başka bir yerden karşılıyorsun. Reseptör üretiminin gene bir miktar engelliyorsun. Tavsiyem sigarayı da bırakman hem cebine hem sağlığına hem cinsel hayatına zarar. At çöpe bir daha almamak üzere şu illeti.

Nofap sürecinde oyun oynamak?

Yukarıda da dediğim gibi size oyun oynamak yüksek haz veriyorsa belli süre bırakmanız iyi olacaktır. 1 saatliğine işlerini bitirdikten sonra ödül olarak oynayabilirsiniz.

Testosteronumu nasıl arttırabilirim ?
Haftanın en az 3 gün ağırlık antremanı
Sağlıklı yağlar proteinler tüketmeniz
7-8 saatlik gece uykusu
Nofap
cinsel ilişki yapmakta arttırır
Omega 3 , D vitamini, çinko
Rekabet sporları yapmanız
Stresten uzak durmanız kortizol testoyu düşürüyor malesef
Arabesk üzüntülü müzikler dinlemeyin sizi yükselticek müzikler dinleyin

The surge nedir ?

Sürecinizi bozduktan sonra 2-3 gün süren aşırı yüksek dopamin enerjik olma halidir. Tabiki 3. Günden sonra dopamin düşük seviyeye iniyor, gelsin depresyonlu anksiyeteli haller.

Kitap tavsiyelerim:

Alışkanlıkların gücü ( bağımlılığınızdan kurtulmanız için kafanızda fikir oluşturucaktır şiddetle tavsiyemdir) İrade Terbiyesi , Jordan Peterson Hayat için 12 kural, Üstün erkeğin yolu, Atomik Alışkanlıklar, Sperm savaşları

Beyler bu arada bu soğuklarda soğuk duş yerine; "İskoç duşu" öneririm. Faydalarını da Google amcaya sorun hazır cevap olmayın.

Şekeri bırakmak ?

Şekeri tamamen hayatınızdan çıkarmanızı tavsiye etmem. Hayatınızı zindan etmeye gerek yok ama siz şekerli şeyler tüketmek için yoğun istek hissediyorsanız belli bir süre bırakmanız faydanıza olucaktır 90 günlügüne bırakın bu süreçte meyveden aldığınız şeker zarar vermez 90 gün sonra şekerli şeylerin tadı güzel gelmicektir artık belli dönemler bırakılabilir ama tamamen tavsiye etmiyorum

Nofap yaptığımızda sperm sayımızda artış oluyor mu ?
Evet oluyor. Libido artışına bağlı sperm sayısındada artış oluyor testisler de büyüyor

Odaklanamıyorum birşeyle uğraşırken dikkatimi veremiyorum ne yapmam lazım ?
Hiç telefonla sosyal medyada dolaşırken odaklanma sorunu olmuyor ama değil mi ? Dopamin sistemi dengesizliği odaklanma sorunları beyin sisi gibi sorunlara yol açıyor bu yüzden sosyal medyayı ve pmoyu bıraktığında sorun ortadan kalkıcaktır

Motivasyon düştüğünde ne yapmamız gerekir ?
Neden başladığını ve ileride nasıl biri olmak istediğini hatırlat ve o kriz geldiğinde elindeki telefonu hemen bırak

Olay çok basit beyler Öncelikle bu sürecin kolay olmadığını bilmelisiniz Bırakıcağınıza inanmalısınız. Bağımlılığınızı başka bir alışkanlıkla değiştirmelisiniz(Kriz geldiğinde pmo değil squat yapmak) gibi ve bununla ilgili bol bol makaleler okumalısınız bu kadar yahu herhangi bir iksir formül karışım yok başka ha birde tetikleyicilere göz ucuyla dahi bakmamalı hatta nefret etmelisiniz

Hiç bir zaman duygularınızla haraket etmeyin mantık daima duygudan yeğdir.

"Bağımlılık beyin hastalığıdır bağımlı insanların beyin yapıları da değişmiştir, bu yüzden bırakmak çok zordur. Beyin ön korteksinde meydana gelen biyokimyasal tahribatlar ödül devresindeki bozukluklar bağımlılığı bırakmanızı zorlaştırır. PMO bağımlısı bireyin uyuşturucu bağımlısından farkı yoktur. biri altın vuruşta gider diğerinde ömür boyu hayatını zindan eder..."

"İnsan zekası beyindeki fosfor miktarıyla ölçülür, kainatta en fazla fosfor menide vardır bunu sabah akşam yapan aptallaşır."

Son düzenleme:

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Eline sağlık Richard, oldukça güzel yazı. İmla hataların çoktu ama okurken yazı akıcı gelince ve emeğini de fark edince bu seferlik düzelteyim dedim ve biraz düzene soktum :)
Gerek buradaki öğrendiğin bilgilerden, rehberimizden gerekse kendince bildiğin tecrübeleri kişisel gelişimle kaynaştırarak güzel bir yazı hazırlamışsın. Bizim çokça cevabını verdiğimiz sorulardan da koymuşsun.

Umarım faydalanırlar.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Eline sağlık Richard, oldukça güzel yazı. İmla hataların çoktu ama okurken yazı akıcı gelince ve emeğini de fark edince bu seferlik düzelteyim dedim ve biraz düzene soktum :)
Gerek buradaki öğrendiğin bilgilerden, rehberimizden gerekse kendince bildiğin tecrübeleri kişisel gelişimle kaynaştırarak güzel bir yazı hazırlamışsın. Bizim çokça cevabını verdiğimiz sorulardan da koymuşsun.

Umarım faydalanırlar.
Teşekkür ederim Rose , Evet iş yorgunluğundan bu kadar oldu düzelttiğin için teşekkür ederim. Umarım herkese faydası dokunur sorusu olan olursa gene cevaplı bir şekilde düzenlerim konuya

karakartal0034

Venüs Yolcusu
Nofap'a sertleşme sorunu yaşadığım için başladım ve 48.gündeyim sertleşme sorunum gayet iyi bir şekilde düzelmeye başladı. Peki nofap yaptığımızda sonucda mastürbasyon yapmıyoruz, insanın sperm sayısında artış oluyor mu?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Nofap'a sertleşme sorunu yaşadığım için başladım ve 48.gündeyim sertleşme sorunum gayet iyi bir şekilde düzelmeye başladı. Peki nofap yaptığımızda sonucda mastürbasyon yapmıyoruz, insanın sperm sayısında artış oluyor mu?
Elbette oluyor libido artışına bağlı sperm sayısında artış oluyor testislerde büyüyor bunu konuya ekliyorum

Bitikadam

Yeni Fapstronot
Okuduğum en iyi yazıydı teşekkürler dostum, ben 20 li yaşlarının ortasında biriyim üniv. Sınavına hazırlanıyorum bu yaşta, şuana kadar sosyal ortamım olmadı pmo belası hep benimleydi eğer meni tükenecek birşey olsaydı çoktan tükenmişti ben çok fazla yapıyorum artık uyuşturucuyla farkının olmadığına inanıyorum, beynimin küçüldüğünü hissediyorum kendimi gerizekalı gibi hissetmem gayet normal bu nedenlede son derece başarısız biriyim bu öğrenilmiş çaresizlik ve kısır döngüler beni bitiriyor yıllar geçecek ben halen aynı yerde olacağım bundan korkuyorum ve halen düşünmeye hayal etme döngüsü devam ediyor, çabalamaktan bile bunaldım, bunalmaktanda bunaldïm bu kısır döngü ölene kadar devam edecek gibi, sorum ise, günlerimi tam disiplinli geçirsem zorlayarak örneğin soğuk duş, dışarı çıkıp koşma, yorgunluktan yatağa düşene kadar spor yapma, dersime çalışmam günleri dopdolu yaşamak çözüm olurmu, hep ikilemde kalıyorum hep derler aniden disiplin olmaz yavaş yavaş ben yavas yavaş yapamıyorum hep boş vakitlerde süreç gidiyor pmo yapıyorum ve enerjimi motivasyonumu çalıyor, disiplin kazanmaya başlamadan bitiyor, bu yüzden ful disiplin mantıklı geliyor, sizce sağlayabilirmiyim, askere giden biri askeriyeye girdiği andan itibaren sabah erken kalkmak, yatağını toplamak, vs. İşleri yapmak zorunda bu yüzden disiplin aniden edinebilirim gibi geliyor. Kafam karışık belki aklımı kaybediyorumdur

Dün Edging yaptım ve cevaptada yazılı olduğu gibi beynim resmen birdaha istiyor. Arkadaşlar ben bu hataya düştüm siz düşmeyin, bu yaptığım şey kendime zarar vermekten başka bir şey değildi. Şuan çok zorlanır haldeyim... Hiçbir şey düşünmüyorum beynim bozmak ile bozmamak arasında gidip geliyor ama bozmayacağım.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Okuduğum en iyi yazıydı teşekkürler dostum, ben 20 li yaşlarının ortasında biriyim üniv. Sınavına hazırlanıyorum bu yaşta, şuana kadar sosyal ortamım olmadı pmo belası hep benimleydi eğer meni tükenecek birşey olsaydı çoktan tükenmişti ben çok fazla yapıyorum artık uyuşturucuyla farkının olmadığına inanıyorum, beynimin küçüldüğünü hissediyorum kendimi gerizekalı gibi hissetmem gayet normal bu nedenlede son derece başarısız biriyim bu öğrenilmiş çaresizlik ve kısır döngüler beni bitiriyor yıllar geçecek ben halen aynı yerde olacağım bundan korkuyorum ve halen düşünmeye hayal etme döngüsü devam ediyor, çabalamaktan bile bunaldım, bunalmaktanda bunaldïm bu kısır döngü ölene kadar devam edecek gibi, sorum ise, günlerimi tam disiplinli geçirsem zorlayarak örneğin soğuk duş, dışarı çıkıp koşma, yorgunluktan yatağa düşene kadar spor yapma, dersime çalışmam günleri dopdolu yaşamak çözüm olurmu, hep ikilemde kalıyorum hep derler aniden disiplin olmaz yavaş yavaş ben yavas yavaş yapamıyorum hep boş vakitlerde süreç gidiyor pmo yapıyorum ve enerjimi motivasyonumu çalıyor, disiplin kazanmaya başlamadan bitiyor, bu yüzden ful disiplin mantıklı geliyor, sizce sağlayabilirmiyim, askere giden biri askeriyeye girdiği andan itibaren sabah erken kalkmak, yatağını toplamak, vs. İşleri yapmak zorunda bu yüzden disiplin aniden edinebilirim gibi geliyor. Kafam karışık belki aklımı kaybediyorumdur
Bunlarin hepsini bir anda yapman imkansız olur yavaş yavaş başla bi anlık motivasyonla başlarsan 3 4 güne bıkarsın önce senin hayatını mahveden pmodan başla 30 gün geçtikten sonra soğuk duşu rutinine ekle sonra koşuyu bu şekilde yavaş yavaş disiplinini oturtabilirsin duyguların senin pmoyu bırakmanı istemiyor o uyuşuk duyguyu seviyor ama sen mantığınla haraket ediceksin ve harakete geçiceksin nasıl kurtulacağını kriz aninda ne yapıcağını anlattım zaten

lafayette

Ay Yolcusu
Şu kadınlar konusun da bilgi alacağımız internet siteleri hangileri?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Harika yazı. Nofap yapıp sosyal fobisi geçen var mı?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6