Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Kafein Bağımlılığı

Wise

Ancient Wise
Aşırı mustarip olduğum bir konu. Günde en az 3, genelde 4 5 bardak filtre kahve içiyorum. Neredeyse her yemekten sonra canım istiyor. Bugün ilk günüm ve aşırı başım ağrıyor. PMO, şeker vs alışık olduğumuz şeyler de. Bu konuda yardımcı olacak bir şey var mı? Ne ara kahve bağımlısı oldum anlamadım.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Kafeinsiz kahve alabilirsin denemene rağmen bırakadıysan. Tat ve keyif için içiyorsan kafeinsiz kahveler de neredeyse normali kadar lezzetli.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Aşırı mustarip olduğum bir konu. Günde en az 3, genelde 4 5 bardak filtre kahve içiyorum. Neredeyse her yemekten sonra canım istiyor. Bugün ilk günüm ve aşırı başım ağrıyor. PMO, şeker vs alışık olduğumuz şeyler de. Bu konuda yardımcı olacak bir şey var mı? Ne ara kahve bağımlısı oldum anlamadım.

Başka bir içeceğe sarmayı dene. Maden Suyu favorim. Öyle çok sıkıntısı da yok. Ya da daha az kafein anlamında çay önereceğim ama oda belki sıkıntı olur.

Bebekzyzz

WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAH!
Normal hayatta çok kahve tüketen biri isen bir süre sonra kahve toleransının oluşması normal. Bu ne demek, yani eskiden bir kahveyle ayılırken artık vücudun buna alışacak ve iki kahveyle ayılıcaksın. Ve bu sayı git gide artacak. Düzeltmek için de iki hafta kadar kahveye ara verirsen vücut eski düzeye dönecektir.

izleyici1

Yoda
bende eskiden çay çikolata bağımlısıydım bıraktım
can sıkıntısında habire çitos çay sufle yerdim

sinirleri bozduğunu diş sağlığını bozduğunu farkedince
bıraktım sabah çayınında yerini çorbayla doldurmuştum
sıcak sütü sevmediğim için içine çok az kahve katarım o ayrı
onların yerine meyveleri koydum
karpuz mandalina muz çilek bol bol tüketirim
yemeklerdede köy yoğurdu ayranı tüketirim

şuan çay kahve isteğim sıfır canım artık çekmiyor

Feitan

Ay Yolcusu
Yanında hep cam bir şişede su bulundur aklına geldiğinde suyu iç biraz bastırır isteğini

B

Brock

Misafir
Bende yıllardır bağımlıydım her sabah özellikle içerdim ama son 2 aydır kendime yeşil çay , kayısılı form çayı gibi tadı güzel bitki çayları aldım. Tabi bunlar yetersiz kaldığında imdadıma kakao çayı yetişti size tek önerim ağır bağımlıysanız bırakmak için 5 tlye bi paket kent kakao alın , aynı nescafe yapar gibi 2 kaşık + bal yada şeker suyu katın için. Tadı da nefis ayrıca. Filtre kahve makinesine bi çözüm bulmanız lazım ama tabi.

B

Brock

Misafir
Birde aile hekimimin tavsiyesi illede içersen kahve bol bol su içmelisin yoksa dehidrasyon yaşarmış vücut ve buna bağlı sorunlar gelişirmiş. Eskiler bu yüzden bi fincan kahveyle koca bardak suyla servis edermiş dedi hocam.

G

gordon

Misafir
Günde 10 bardak demli çay içerdim, yavaş yavaş 3 bardağa kadar düşürdüm. İradeyi ortaya koymak gerekiyor.

Wise

Ancient Wise
Her sabah 1 kahveye düşürdüm. Abartmayınca zararı yok neyse ki.

G

gordon

Misafir
hocam bunu sağlık için mi yaptınız bağımlılıktan sıyrılmak için mi?
İçmediğimde başımın çok fena ağrıdığını farkettim. Uykuya dalmak da zor oluyordu. Kafeinin beyne etkisi hakkında da tesadüf eseri videoya denk geldim, daha sonra bıraktım. Yani hem sağlık için hem de bağımlılık için diyebiliriz

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Sigarayı bıraktıktan sonra aşırı kahve bağımlısı olmuştum. Hatta maliyeti düşürmek için kendime kapsül kahve makinası alıp, ev de kapsül dolduruyordum. Önceleri günde minimum 5 fincan kahve içiyordum. Gece yarısı bile kahve içerek uyku düzenimi alt üst etmiştim. Canım sigara istediğinde sigara içmek yerine kahve içiyordum. Ta ki panik atak ve anksiyete bozukluğu ile tanışana kadar!

Tavsiyem; canınız kahve istediğinde bol su tüketin. Yok ben kahve içmeden duramıyorum diyorsanız, 2 fincanı geçmeyecek kadar sütlü kahve tüketin. Son 1 yıldır bu şekilde kahve tüketiyorum. Sadece filtre kahveyi 1 fincandan fazla içemiyorum.

zombie10

Yeni Üye
Aşırı mustarip olduğum bir konu. Günde en az 3, genelde 4 5 bardak filtre kahve içiyorum.

*
Kafein beyinde şekere nazaran daha uzun süren dopamin salınımına neden olduğu için bağımlılık yapıcı bir maddedir.

Neredeyse her yemekten sonra canım istiyor.

*
Büyük bir ihtimal her zaman kahveni yemekten sonra içiyordun, beynin bunu ilişkilendirdi o yüzden her yemekten sonra dozunu arıyor :)

Bugün ilk günüm ve aşırı başım ağrıyor.

*Birden beyninin dozunu kestiğin için yoksunluk çekiyor, tekrar kullanman için seni ölümüne dürtükleyecek. Beynimiz ödüllendirici davranışı tekrarlamak üzere programlanmış, bu bizim hayatta kalmamız için(avcılık,toplayıcılık döneminden kalma) önemli bir faktör. Beynin tekrar ödül istiyor, o her ne ise, sen de kafein, beynin ne olduğu ile ilgilenmiyor, sadece senin ona verdiğini sana iade ediyor. Aslında hayatta kalmaya çalışıyor. Seni bilgi ve farkındalık kurtarır. Bilinçli bir şekilde beyninin refleks davranışlarını yakala ve farkında ol, bir süre acıyacak ama uzak durmak ya da dozunda bırakmak zorundasın.

Wise

Ancient Wise
Tam ölçek de fazla geliyordu. 10 Gr falandı, 7 grama düşürdüm. Şimdilik sorun yok.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6