Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap 60.Gün Ve Flatline

Mustafaa

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 8 yılık ağır bağımlıyım günde 8 saat haftalarca süren p**** izlediğim zamanlarım oldu. 6 ay önce sürece başladım 2 defa relapse oldum. Yeni sürecimde monk mode ile (sigara hariç) 60.gündeyim ve 15.gün-de başlayan flatline 'nin Tüm etkileri yaşıyorum artık beni çok yormaya başladı anksiyetem tavan yaptı, (normalde sosyal biriyim) konsantrasyon kötü, duygusal dalgalanma yaşıyorum,(bazen iyi hissediyorum bazen kötü, bu durumu, beynim benimle pazarlık yapıyor diye yorumluyorum.) uyku problemleri yaşıyorum, kendimi zorlasamda konfor alanımdan çıkamıyorum, unutkanlık,(balık hafızalı oldum desem yeridir nazmaz kalırken hangi rekâtta olduğumu bile unutuyorum) hiç birşey yapamak istemiyorum sümüklü böcek gibi yatıyorum sadece. Aslında sürecim güzel ilerliyordu hayatımla alakalı yaşadığım bazı sorunlar flatline dönemini daha zor bir hâle getirdi, stresten uzak dur diye kimse tavsiye vermesin lütfen, yaşadığımız cağda, bir maden işçisine tozdan topraktan uzak dur demek gibi birşey. Bazı yazılar okuyorum 1 2 haftada geçtiğini söylüyorlar. 45 gün flatline normal mi ve daha nekadar süreceğini bilmiyorum,bana hiç bitmeyecek gibi geliyor. Bu konu hakkında tecrübesi veya bilgisi olan tüm yoldaşlarımın tavsiyelerine ihtiyacım var. Tüm yoldaşlarıma sürecinde ve hayatında başarılar. Yazım ve imla hatalarım olduysa affola.

Sabrın sonu selamettir. Bunlar sürecin bir parçası, benimde 20. Günden 50. Güne kadar genel durumum senin gibiydi. Ben şuan atlattım umarım sende atlatırsın. Unutma süreci bozduğun zaman bu yaşadığın şeylerin iki mislisini yaşıyorsun. Tavsiyelerim spora yazılman stresini büyük ölçüde götürüyor.

Mavimsi

Ay Yolcusu
bende 50 gün flatline geçirdim ve bozdum. psikolojik sıkıntılarımdan kurtulamamıştım beni çok etkilemişti. burada haz alacagın işler yapabilirsen flatline dönemini atlatacagını dusunuyorum. mesela para kazanmak yeni bir insanla tanısıp muhabbet etmek gibi.

Mustafaa

Yeni Üye
8 yıllık bağımlıysan düzelmen birazcık zaman alıcaktır. Kişinin bağımlılık düzeyine göre ne zamanda iyileşiceği değişir. Ağır bağımlıysan ki öylesin iyileşmen 1,5 2 seneyi bile bulabilir. Bu senin moralini bozmasın bu kadar da sürmeyebilir .Gene normal yaşantında yaptığın aktivitelere,işine gücüne devam et. Yüksek dopamin seviyelerinden düşük dopamin seviyelerine beynin adapte olması o kadarda kolay değildir bütün hormonel sistem yeniden yapılandırılıyor. Sürecin daim olsun
Teşekkürler. içinde bulunduğum durum çok cansıkıcı,umutsuzluğa düşüyor insan.

Mustafaa

Yeni Üye
Sizden daha uzun süredir bağımlıydım. 7 aydır pmo yapmıyorum. Bahsettiğiniz duygu durum değişiklikerini yaşadım ve zaman zaman yaşıyorum. Başlarda çok yoğundu ve 2 yıl önce yaşadığım panik atak ve anksiyete durumum pmo'u bırakınca birden bire kötüleşti. Yaklaşık 2 aydır antidepresan kullanarak süreci daha rahat geçiriyorum.

Akut geri çekilme semptomlarını yaşıyorsunuz. Gerçekten çok zor ve yaşamayan anlayamaz, bilemez. Çevrenizdekilere istediğiniz kadar anlatın sizi anlayamazlar.

Tavsiyem, uyku düzeninize çok dikkat edin. Beslenmenize özellikle önem gösterin. Bağırsak ve böbrek sağlığınız için elinizden geleni yapın. Spor ve diğer sosyal veya bireysel aktiviteler yapmayı ihmal etmeyin.

Son olarak, günlük tutar gibi yaşadığınız her şeyi, her gün üşenmeden yazın. Yazmak sizi çok rahatlatacaktır.
Teşekürler dostum, yaşadığım yerde bir hikaye anlatırlar çatıdan düşenin hâlinden çatıdan düşen anlar. Adamın birisi çatıdan düşmüş herkes toplanmış, adamın başına doktor çağıralım diye konuşurlarken, çatından düşen adam, bana doktor çağırmayın bana çatıdan düşen birisini çağırın demiş, yaşadığı acıyı ancak başka bir çatıdan düşen anlar. Neverfap ın cazibeside burda işte. inşallah hepimizde selamete çıkarız. Tavsiyelerini uygulamaya çalışıyorum ama aşırı bir isteksizlik var önceden keyif aldığım faliyetlerin hiç birinden keyif almıyorum, filim izlemek, sevdiğim diziler, spor yapmak, kahvede arkadaşlarla oyun oynamak vb. Sosyal ortamlardan hiç kaçmadım, çok kötü de hissetsem devam ediyorum yaşantıma. Deprasyon ilaç ları konusunda kimseyi yanlış yönlendirmek istemen. 5 yılda 4 farklı ilaç kullandım ve günü kurtarmaktan bir işe yaramıyorlar uzun vadeli kalanımızda, kurutulmaya çalıştığımız bagımlılıklar 'dan farkı yok. beynimiz, bu kezde ilaçlara adapte ediyor kendini, insanı zombiye dönüştürüyor bizzat tecrübe ettim. Sorunun kaynağını bulup yok edemezsem nereye kadar ilaç kulanacagimki. yazma konusunda verdiğin tavsiyeyi deneyeceğim. Sürecinde ve hayatında başarılar dilerim.

Mustafaa

Yeni Üye
Sabrın sonu selamettir. Bunlar sürecin bir parçası, benimde 20. Günden 50. Güne kadar genel durumum senin gibiydi. Ben şuan atlattım umarım sende atlatırsın. Unutma süreci bozduğun zaman bu yaşadığın şeylerin iki mislisini yaşıyorsun. Tavsiyelerim spora yazılman stresini büyük ölçüde götürüyor.
Bazma
Teşekkürler dostum tavsiyelerinizi uygulanmaya çalışacağım süreci bozmak gibi bir düşüncem yok umarım bende atlatırım bu dönemi.

Mustafaa

Yeni Üye
Saol ya çok güzel motive ediyorsun insanı ben 1 ay dan atlatırım diyordum sen 2 yılık bir dönemden bahsediyorsun . umarım senin değin paws ne ise bu durumda değilimdir. bundan sonra forumda girmem bitti.

Real Slim Shady

Mars Yolcusu
Dostum sigarayı belli bir aralıklarla içiyorsan bazı günler yoksunluk yaşaman normal diye düşünüyorum çünkü sigara da yüksek dopamine sahip. Aana tavsiyem sigarayı da bırak ki pmo yu bırakan sigarayı da bırakır

Mustafaa

Yeni Üye
Bu dönemde. cesaret bile edemiyorum sigarayı bırakmaya sırayla bırakmayı deneyeceğim 90. Gün yaptıktan sonra sigarayı bırakmayı deneyeceğim

Hakan Koçyiğit

Ay Yolcusu
Merhaba arkadaşlar. 8 yılık ağır bağımlıyım günde 8 saat haftalarca süren p**** izlediğim zamanlarım oldu. 6 ay önce sürece başladım 2 defa relapse oldum. Yeni sürecimde monk mode ile (sigara hariç) 60.gündeyim ve 15.gün-de başlayan flatline 'nin Tüm etkileri yaşıyorum artık beni çok yormaya başladı anksiyetem tavan yaptı, (normalde sosyal biriyim) konsantrasyon kötü, duygusal dalgalanma yaşıyorum,(bazen iyi hissediyorum bazen kötü, bu durumu, beynim benimle pazarlık yapıyor diye yorumluyorum.) uyku problemleri yaşıyorum, kendimi zorlasamda konfor alanımdan çıkamıyorum, unutkanlık,(balık hafızalı oldum desem yeridir nazmaz kalırken hangi rekâtta olduğumu bile unutuyorum) hiç birşey yapamak istemiyorum sümüklü böcek gibi yatıyorum sadece. Aslında sürecim güzel ilerliyordu hayatımla alakalı yaşadığım bazı sorunlar flatline dönemini daha zor bir hâle getirdi, stresten uzak dur diye kimse tavsiye vermesin lütfen, yaşadığımız cağda, bir maden işçisine tozdan topraktan uzak dur demek gibi birşey. Bazı yazılar okuyorum 1 2 haftada geçtiğini söylüyorlar. 45 gün flatline normal mi ve daha nekadar süreceğini bilmiyorum,bana hiç bitmeyecek gibi geliyor. Bu konu hakkında tecrübesi veya bilgisi olan tüm yoldaşlarımın tavsiyelerine ihtiyacım var. Tüm yoldaşlarıma sürecinde ve hayatında başarılar. Yazım ve imla hatalarım olduysa affola.
Bana inan ki, sabret 90'a kadar. Ondan sonra ılık gölgeli bir yaz. İyileşiyorsun aslında öflemeye ne gerek var. Namaz rekatını unuttuğunda veya 3 te miyim 4 te miyim olduğunda 3 ü seç, selam verirken de sehiv secdesi yap namazın kabuldür inşaAllah. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Flatline'de sabretmekten başka bir çare yok. Fazla kafaya da takma. Çünkü ehemmiyet verirsen şişer, ehemmiyet vermezsen söner.

LightElectricWave

Moderatör 🔱
Moderatör
Öyle bir dünya yok, 8 yıllık ağır bir bağımlı olarak 1 ayda nereye kurtulmayı bekliyorsun ? Gerçekçi olmayı öğrenin. Sihirli hap mı bu ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6