Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

11. Sınıfa Giden Birine Neler Tavsiye Edersiniz?

SENSEY

Ay Yolcusu
Başlıkta da gördüğünüz gibi bana neler tavsiye edersiniz bu sene ne yaparsam diğerlerinden öne geçebilirim?

Ve ben ders programı yapmakta ve uygulamakta zorlanıyorum, genelde canım ne isterse ona çalışıyorum buda yararlı olmuyor. Tavsiyeleriniz neler?

Tempest

Anka
Tıp 2. Sınıfım . Umarım işine yarar.
1 BU MADDEYİ KESİN YAP çünkü zamanı kontrol etmek diğerlerini de yapmanı sağlayacak . Gününü kontrol altına almaya çalış .
Ben dakikası dakikasina gün içinde hangi zaman ne yaptığımı yazıyordum bi süreden sonra sıkıyor ama zamanı baya kontrol altına alıyorsun. Günlük tut yani ama bu günlüğü sürekli yanında taşı yaptıkça kısa cümleler yaz .
2 Akıl haritaları oluşturarak çalış internetten araştırabilirsin
3 Dil bilgisi ve geometri, sınavın %10u demek ve çoğu insan bu ikisini yapamıyor . Dil bilgisi geometriden her hafta 1 konu belirle ve hafta sonu onu çalış.
Örn= dil bilgisi zamirler // geometri ikizkenar üçgen
eğer bunu her hafta yaparsan sene sonunda konun kalmayacak ve zamana yaydığın için unutmazsın
4 11. sınıf konularını sağlam bitir .
Çap Fizik
Aydın Kimya
Palme Biyoloji
Acil Föyleri Matematik
Bu kaynakları 11. Sınıfta bitir .
5 Denemelerde doğru sayınla değil yanlış sayınla ilgilen denemede ne kdar çok yanlışın varsa bir sonraki denemede hatalarını düzeltme şansın o kadr olur .
Yanlış sorularını analiz etmeden bi sonraki denemeyi çözme.
Yanlış soru dosyası da oluşturabilirsin yani soruyu çözsen bile senin için önemliyse sınava girene kadar tekrar bakarsın.
6 insanlardan sürekli bir şeyler bekleme, yani girip YouTube'a şunu nasıl yapıyım bunu nasıl yapıyım diye bakmak kafanı daha çok karıştırır çünkü insanların her biri farklı bir şey söylüyor kendi kaderini kendin çizmen lazım . Gerçekten yardıma ihtiyacın varsa bi kanal belirle sadece onun söylediklerini yap .
BAŞARILAR

Don Zenon

Mars Yolcusu
Başlıkta da gördüğünüz gibi bana neler tavsiye edersiniz bu sene ne yaparsam diğerlerinden öne geçebilirim?

Ve ben ders programı yapmakta ve uygulamakta zorlanıyorum, genelde canım ne isterse ona çalışıyorum buda yararlı olmuyor. Tavsiyeleriniz neler?
Öncelikle bir program yapmalı ve ona uymalısın. En kötü program, programsızlıktan iyidir. Programlar içerisinde en iyi olanı gerçekçi, adım adım ilerleyeni, uygulanabilir ve uygulanacak olanıdır. Programda en önemli şey senin uyman. Öncelikle tavsiyem bu.

İkincisi TYT konuları şu kadar gün, ay hafta içinde bitir demiyorum ama eğer 11. sınıfın sonuna kadar bitirirsen elin çok rahatlamış olur. Kalan zamanda tekrar bitirip daha çok hız isteyen paragraf ve matematik gibi konulara eğilirsin.

AYT derslerini mutlaka dinle. Hala temel atmaktasın ve ders derste öğrenilir. Temelinin güzel olması içim dersleri iyi dinle. 12. sınıfta AYT konularını sınavdan 2 ay önce bitirmen avantaj kazandırır.

Son olarak, farklı kaynaklardan çöz. Benim zamanımda yoktu ama şimdi pdf ile erişim kolaylaştı. Onlara ulaş. Ve tabi ki yanlışlarını eleştirel bir gözle değerlendir. Yanlış yapmaktan korkma. Hatta kendi yanlışlarını tespit etme ve düzeltme işini bir eğlence haline getir.

Başarılar dilerim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6