Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

60.Gün [ Mezun Olmama Son 1 Ay ]

Tough Climber

Emekli Moderatör

Yazar: afatsum12​

Tarih: 26 şubat 2020​

Öncelikle Herkese Selamun Aleyküm;

60. güne girmiş bulunmaktayım. Mezun olacağım güne bir adım daha yaklaştığım için heyecanlıyım. Gelişimimi, ruh halimi, düşüncelerimi ilerde daha iyi anlamak için 60. gün yazımı paylaşmak istedim. Uzunca bir yazı olabilir. Forumda özellikle çok takılmaya çalışıyorum. Çünkü neler düşündüğümü gün ve gün değişen ruh halimi daha iyi anlamak istiyorum. Sürecimi takip eden, bu günlere ulaştığım için bu yazıları yüzünde tebessümle okuyan arkadaşlarımda var. 60. gün bazılarına çok uzun bir süre gibi gelmeyebilir. Ne konuştun be birader diyenler olmasın diye önce etkilerinden başlayacağım. Çünkü çoğu insan özellikle burayı merak ediyor. Aslında bu uzun vadeli bir iş bunun farkındayım. Bir günde tüm hayatınız değişmiyor. Tüm bu gelişimler 60 güne yayıldığı için etkilerini anlamak çokta kolay değil ama net gördüğüm etkiler

60 GÜN ETKiLERi​

1 ) ÖZGÜVEN : Özgüven artışı kesinlikle oluyor. Galiba bu olguda başarmaktan geliyor. Dünyadaki çoğu erkekten farklı bir şey yapıyorum. Buda insana farklı hissettiriyor. Zaaflarımı kontrol edip yok edebiliyorum. Kendine verdiğin sözleri tutunca da ister istemez karakterime davranışlarıma yansıdı ama şunu biliyorum: özgüven bir duygusal sermaye birikimidir daha da artacak.

2) ANKSiYETE : Tabi ki hala var ama çok azaldı. Rahatça istediğim her şeyi yapabiliyorum.60 gün öncesinde bir odanın içinde bile bağıramazken şu an dünyanın en kalabalık caddesinde ağzım yırtılana kadar bağırabilirim. Kimsenin ne dediği umurumda değil.

3) ÖZSEVGİ : En değer verdiğim şey bu. Hayatım boyunca özgüvensiz biri değildim zaten taaa ki bu kuyunun içine düşene kadar. Kendimi fazlasıyla sevmeye başladım. Aynaya bakıp uzun zamandır iltifatlar ediyorum kendime. Bunu kendi bilincimle değil içten gelen bir istekle yapıyorum.

4) ODAKLANMA VE DİKKAT : Kesinlikle arttı. Sınava hazırlanan bir öğrenciyim bilenler bilir. Daha öncesinden başarı hikayelerinde bu maddeye denk gelmiştim. Acaba gerçekten oluyor mu diye çok deneyimlemek istemiştim. Gerçekten doğruymuş. Youtube'da sürekli ders videoları izliyorum. 1 ay önce dinlediğim konuyu unutmuştum açıp tekrar dinledim. Aynı konu olmasına rağmen o kadar farklı algıladım ki. Hayatımda görmediğim netleri bu dönemde gördüm. Geçen sene sınava 20 günlük süreçle girmiştim. Bu sene sınavıma 174 günlük kapı gibi bir süreçle girip kazanacağım. Nofap'te ders çalışmak çok zor oluyor. Beyin resmen istemiyor. Bunun için gerekli meydan okumayı sağ olsun arkadaşım açtı. Zorunluluk hissettiğimde yapıyorum. Şubat ayı meydan okuma sürecinde baya kendimi geliştirmiştim. Mart ayı ÖSYM Meydan okumasında her şeyi başarabileceğimi biliyorum.

5) DÖKÜLME : Kafaya takanlar olabiliyor benim için çok önemli bir madde değil de eskiden elimi saçıma attığımda 5-6 tel saç kesin gelirdi. Şu an hiçbir şey gelmiyor. Cildimde de herhangi bir değişiklik yok, sivilce falan çok nadir çıkıyor bende zaten.

6) HEDEFLERİM ve HAYALLERİM : 60 günlük bir süreç yapınca şu an kafamı taştan taşa vuruyorum. Neden daha önce yapmadım diye. Çözümü bildiğim halde neden harekete geçmedim diye. Şu an size bir soru sormak istiyorum. Lütfen cevaplamadan önce aşağı satıra geçmeyin.

Şu an size sınırsız para, sınırsız güç, yani istediğiniz her şeyi gerçekleştirebileceğiniz bir güç vaat etseler ne isterdiniz , ne dilerdiniz ?

Ben bu soruya 60 gün önce sadece cinsellik üzerine isteklerde bulunabiliyordum. Düşünsenize sınırsız bir güç var neler neler hayal edilebilir istenilebilir ama ben sadece alttaki sallanan elemanın rahatını düşünüyorum. Vizyona bak !
işte bu algoritmayı değiştirdim. Şu an bu soruya sınırsız kariyer planı , dil kursları , dünya turu kısacası hedeflerim hayallerim düşüncelerim çok değişti.

7 ) CiNSELLiK : Kadınlardan artık etkilenmiyorum. Aklıma hemen cinsellik gelmiyor. Umurumda değil çünkü ben kendimle daha mutluyum. Gerekirse tek doğdum, tek yaşarım, tek ölürüm ama bir daha asla o düşüncelere o kanalizasyon çukuruna düşmem. Herkes birbirine dürüst olsun. Arkadaşlar belli bir dönem var o dönemi atlattıktan sonra yemin ederim dünyadaki tüm güçler bir araya gelse '' SİZ İSTEMEDEN '' size tekrar fap yaptıramaz. Kritik bir eşik var. 60-80-100 gün sonra yapanlar kendi iradeleriyle yapıyorlar. Zor duruma düşüp yenildikleri için değil emin olun.

8) Gözümüzün önündeki o perde beyin sisi diye de adlandırılabilir % 30 oranında azaldı diyebilirim.

9 ) Kötü etki denilebilir mi bilmiyorum ama yaklaşık 3 haftadır baş ağrısıyla yaşıyorum. İçerde sürekli bir şeyler oluyor umarım hepsi geçecek.

10 ) Abartı gelebilir ama ben böyle hissediyorum. Kendimi bir ordu gibi hissediyorum. istersem her şeyi başarabileceğimi düşünüyorum. Tüm meydan okumalara bakın en önce en ağır şartlarla ben atılıyorum. Çünkü o gücü, enerjiyi içimde hissedebiliyorum.

NASIL BAŞARDIM ?​

Ben buraya ilk geldiğim günde söylemiştim ben bunu yendim diye. 60. günde söylüyorum. 860. günde söyleyeceğim. Bu kötü bir şey ve ben bunu yapmayacağım bu kadar basit . Kimyasal uyuşturuculardan farkı olmayan bu illetten artık çektiğim yeter. Sevgilimi, dostlarımı, arkadaşlarımı , benliğimi, kişiliğimi bunun yüzünden kaybettim. 2016 ' dan beri durumun farkındayım Nofap'i tanımam 4 ay kadar olsa da öncesinde ben de kendimce sürekli mücadele ediyordum. Dünyada böyle şeyler yaşayan sadece ben olmadığımı anlayınca biraz olsun rahatlamıştım hatta. 28 aralık günü son fap 'i yaptım. 29 Aralık günü bir karar verdim. 2020 benim '' DÖNÜM NOKTAM '' Olacaktı. Tüm tecrübelerimi , sözlerimi , benliğimi , korumaya çalıştığım özgüvenimi arkama alıp kafamda bu olayı bitirdim. Size yemin ederim şu an dünyada ki tüm kadınlar üzerime çıplak koşsa dönüp bir tanesine bakmam. O kadar nefret ettim. Forumda beni uyaran arkadaşlarda oldu bizim düşmanımız cinsellik değil, fap diye ama ben hepsinden nefret ediyorum. Çünkü bence cinsellik ile kendini sevme ters orantılı bu benim düşüncem, bu bir hissiyat. Yusuf peygamber ile Züleyha'nın hikayesini bilenler bilir. Bu batıl inanç gibi bir şey ama ters orantılı olduğuna inanıyorum. Buraya çok takılmayın.

1) SOSYAL MEDYA : Her türlü sosyal medyayı kapattım kullanmıyorum. Bir insan kendini uçuruma götüren bir şeyi neden hala takip eder anlamıyorum .Haber sitesinde 23. gün gördüğüm tetikleyici harici sürecim çok temiz ilerliyor. Doğru dürüst şiddetli krizde yaşamadım bu yüzden. Zaten artık haber sitelerine de girmiyorum.

2 ) İNANÇ : Kimse kendini kandırmasın. Sana soruyorum: Gerçekten bu bağımlılığı yendin mi ? Bu işin yavaş yavaş bırakılır ama böyle oldu, şöyle oldu gibi sözlere gerek yok. Tüm sorunlar üstüne üstüne gelse de yine de yapmayacağına garanti verebilir misin? Hayatında daha önce yaşamadığın krizleri yaşasan yine de elini aşağı atmaya korkar mısın? Kendine inan kafanda bitir. Hep böyle dua ederim.

Allah'ım; Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirebilecek cesareti , değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenecek sabrı, ve ikisini birbirinden ayıracak aklı ver.

3) BEYİN : Herkesin anatomik yapısı farklı .Hepimiz farklı insanlarız .O yüzden beni etkileyen bu şey sizi etkileyemeye bilir. Kendinizi keşfedin. Ben pmo- nun beyne verdiği zarardan çok etkilendim. Oytun Erbaş'ın dediği gibi : ''başını sürekli bir taşa vur pmo kadar zarar vermez''. Aslında Nofap bana zeka vaat ediyor bu muazzam bir şey. Odaklanma, dikkat, daha yapıcı düşünme, hızlı cevap .Kendimizi bağımlılığın verdiği zarardan dolayı tam olarak kullanamıyoruz. Bu illetten dolayı yapamadığım netleri bu sürecimde gördüm. Bunun üstüne gittim. Beyin üzerine elimden geldiğince tüm makaleleri dopamin, serotonin sürekli bunları araştırdım. Bu beni motive etti. Dünyanın En iyi Beyin Cerrahı bilgisi yokken beyin görse belki düşüp bayılır belki de öylece kalakalırdı .Ama beynin nasıl çalıştığını öğrenerek o işte en iyisi olabildi.

Bunlarda araştırdığım faydalı bulduğum bazı siteler çok klinik bilgi var ama belki ilginizi çekenler olabilir.

4 ) İRADE : Oyun falan oynamayı bıraktım. Telefonumdan hattı çıkarıp attım. Telefonu da sadece sabahları alarm için kullanıyorum.. Her gün kendime ait bir oda , sınırsız internet Ve bilgisayar olan bir hayata uyanıyorum. Allah şahidim bir an bile bırakın videoyu , resmi kadınlara bile bakmıyorum. irademin geldiği noktayı umarım anlayabilmişsinizdir. Artık sorumluluklarım keyiflerimden ağır basıyor. Artık hedeflerim hayallerim zevklerimin önüne geçiyor. Bu harika bir durum umarım herkes yaşar .

5) YOUTUBE : Madem videolardaki şeyler beni bu hale getirdi. Beynim neyin iyi neyin kötü olduğunu algılayamadan sürekli dopamin salgıladı. Videoyla gelen zararları videoyla aşmaya çalıştım. Kendime 29 aralık günü bir Youtube hesabı açtım. Sürekli ders dinlediğim için aktif olarak kullanmak zorundayım. Açtığım temiz hesabıma tüm motivasyon kanallarını abone ettim. Ana sayfam şu an sadece motivasyon videoları ve ders videoları. Her gün farklı bir şey önüme çıkıyor, izliyorum. Sonuçta pmo yaparken izlenilen video beynimi bu hale getirdi. Başarı motivasyon videolarını izlediğim zamanda başarma isteği ulaşması gereken yerlere ulaşıyordur bence.

6) Her insan farklı kendinizi en iyi siz tanıyorsunuz. O yüzden faydası olmaz diye yargılamayın. Ben sürekli araştırdım, kendimi dinledim en içteki benliğimin çığlıklarını duymaya çalıştım. Bana ne iyi geliyorsa sadece onu yapıyorum. Kendimce beni motive eden bir şey de bu; Microsoft Word açıyorum. Kendimce uyuşturucu bağımlısı bir gencin hayatını konu edindiğim bir roman yazıyorum. Bunu ilerde bir yayınevine götürür müyüm bilmiyorum , kabul eder mi onu da bilmiyorum. Umurumda değil ! Bana iyi geliyor ve yapıyorum bu kadar basit.128 Sayfalık bir olay örgüm oluştu. Bazen yarattığım karakteri tekrar uyuşturucuya düşürüyorum. Onun pişmanlıklarını cümleleştiriyorum. Bazen ona uyuşturucudan tamamen kurtulduğunu hissettirip mutlu bir yaşam yaşamasını sağlıyorum. Beyin gerçeği ayırt edemiyor unutmayın. Ben de kandırıyorum şerefsizi. Ne bilim bana iyi geliyor , deli bu demeyin. :lol:

7 ) Düzenli olarak çarşamba ve cuma günleri spor yapıyorum. Spor yapmak insanı gerçekten motive ediyor. Özellikle göğüs antrenmanları yemin ederim mastürbasyondan daha zevkli .Kendinizi çok farklı hissediyorsunuz mutlaka deneyin.

Bugünlere nasıl bu kadar kolay geldim inanın bende bilmiyorum. Sadece inandım artık bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşündüm ve yaptım. Sadece tetikleyici bakmadım. Cinsellik düşünmedim .ilk zamanlar gördüğüm açık , normal giyimli her kadından etkileniyordum. Hayatımda bu sorun çıkarıyor o zaman kadınlara da bakmayacağım dedim .Şu an çok iyiyim. Herkes kendinin doktoru lütfen kendinizi cinsel harici bir konuda da keşfedin...

Bana sorarsanız hayat bir deniz ,ömür bir kayık , başarı ise sudaki balığa benzer. Kürekler ve yelkenler ise hayatı kontrol araçlarımızdır .Denizdeki dalgaların hareketini kontrol edemeyiz ama , kürekleri kullanma derecimizi seçebiliriz. Üstümüze esen rüzgarları biz yönlendiremeyiz ama yelkenleri rüzgara arkamıza alacak şekilde çevirebiliriz. Bu güne kadar kürekleri denize atıp kendimi suyun akışına bırakmıştım.60 gün önce her şeye '' YETER '' i çektim ! Şimdi kürekler elimde 60 günlük bir balık gemimde ...

GELECEK​

Bizim yapımızda bu var .Hep ezilenin , dışlananın , yenilenin yanında oluruz. Coğrafyadan mıdır bilmiyorum. Şu an size Almanya 2 lig ten rastgele bir maç açsam iki takımada sempatiniz olmasa çoğumuz 2-0 yenilen takımı tutarız. Çünkü geri dönüşleri seviyoruz. Biz bitti demeden bitmez mevzusu. Hepimizin bir işi bir okulu bir hayat hikayesi var. Her başarı hikayesinde kahramanın dibe düşüp yükselişe geçtiği an vardır. Asıl kahramanlar en dipten en yükseğe çıkandır aslında. Kimse holding sahibinin oğlunu kazandığı okuldan dolayı tebrik etmez ama çobanın oğlunu tebrik ederler. Tüm filmlerde bakın kötüler iyiler den her zaman daha güçlüdür fakat şaşmaz gerçek hep iyiler kazanır. MARVEL serisini bilen bilir.
Zihnimde beynimde yapmak istediğim şeyleri engelleyen bir çok kötü duygu düşünce var. Ama ben kazanacağım. Artık üzerimdeki ölü toprağı kaldırıp attım.60 gün benim için bir başarı ama ulaşmak istediğim zaferler için sadece bir adım. Tarihe meraklıyım biraz şunu paylaşmak istiyorum bu yazımda.

9 yaşındaydı. Bir gün babasıyla yolda giderken karşılaştıkları insanlar yemek ikram etti. Kabile reisi olan babası onlara güvendi, yemeği yedi zehirlenip öldü ! Kendisi kurtuldu. Adı Timuçin idi. İçinde çelik çekirdek taşıyan çocuklardandı.

Asya'nın vahşi steplerinde , genç yaşında obasının başına geçti. Avda olduğu bir gün başka bir kabile tarafından obası yakılıp yıkıldı. Yeni evlendiği eşi dahil sağ kalanları esir alıp götürdüler. Olayları son anda gördü hiç bir şey yapamadı. Çaresizdi, düşmanlarla çevriliydi ve kimsesi yoktu. Burhan dağlarında bir mağaraya sığındı. Günlerce ot ve yabani hayvan yiyerek yaşadı. Kendisiyle yüzleşti ; ya korkaklar gibi bir inde yaşayacak yada çıkıp her şeyi tersine çevirecekti. Dönüm noktası belki de o gündü. Büyük bir başarı yemini etti. Kudretiyle dünyayı dize getirecekti. Acımasız hayattan intikamını alacaktı.

Bir süre kabile reisi olan arkadaşının yanına sığındı .Yiğitliği ve yeteneğiyle onun saygısını kazandı. Beraber kabilesinden kalanları kurtardılar. Bozkır kurdu fena hırslanmıştı. Hızla adam toplayıp eğitmeye başladı .O dönemin tankları sayılan , koşan at üstünde ok atabilen askerler yetiştirdi. Emsallerinin tersine iradeli, hırslı, organizeydi. Teker teker diğer kabileleri yenmeye başladı. Geleneği yerle bir edip soylular yerine yeteneklileri komutan yaptı. Tarih boyunca küçük boylar halinde yaşayan Moğolların ilk devletini kurdu. Sonra Cengiz Han adını alıp devletin başına geçti. Başlangıçta 1 kişiydi, devleti kurduğunda tebaası 1 milyon kişiydi.

''Gökyüzünde bir tengri varken yerde iki kral olmaz'' deyip önüne çıkan her yeri fethetti. Elindeki 1 milyon kişiyi örgütleyip 20 yılda 100 milyondan fazla nüfusu fethetti. Kafkaslardan Kore'ye, Çin'den Rusya'ya, Hindistan'dan İran'a birçok ülkeye kısmen ya da tamamen diz çöktürdü.

Burhan dağlarındayken 1 kişiydi . Bu dünyada ayaklarının altı kadar yeri vardı. Öldüğünde, Asya kıtasının çoğu onundu. Hatta yaşadıkça o mağarayı sürekli ziyaret ettiği söyleniyor. Kimse benden Moğol imparatorluğu kurmamı beklemiyor .O adam o gün o mağarada o kararları almasa tarih şu an belki çok farklı olacaktı. Bende 29 aralık günü bu dönüm noktamı keşfettim. Sonu ne olursa olsun devam edeceğim. 60 gün önceki gelecekle şu an aynı geleceği yaşamadığıma eminim. Kendime şu soruları sormaya çok başladım.

Bağımlı olmasan ne yapardın ?

Korkmasaydın şu an ki hayatından neleri farklı yapıyor olurdun ?

Her şey benim elimde !!

BAHANELER​

Sorularımın cevabının sürekli aması fakatı bitmiyor. O zaman bahaneleri ortadan kaldırmayalım. Mesela bir şey vardı. Evde birlikte yemek yenilen bir masada yanlışlıkla su bardağı düşüp kırılırsa ;
Bunu yapan çocuksa '' sakar '' olduğu içindir.
Bunu yapan anneyse ''bardakta uğursuzluk'' vardır nazar çıkmıştır.
Bunu yapan babaysa '' o bardağın orda ne işi vardır ''.
Hepimiz aslında bu illeti yeneceğiz de krizler çok şiddetli dimi ( ! ) Hepimiz aslında kurtulacağız bundan ama o tetikleyicinin orda ne işi var dimi ( ! ) Yavaş yavaş bırakılır bir anda olmaz şu kadar bağımlıyım geç bunları hemşerim. KAFANDA BiTiR.

Araştırırken bir yazısında denk geldiğim sonra ilgimi çeken bir herif var .Victor Emil Frankl. Adam nazi kampına düşmüş sağ çıkmayı başarmış psikolog aynı zamanda diyor ki : Hiç kimsenin elimizden alamayacağı son özgürlük, temel özgürlüğümüz , içinde bulunduğumuz ne denli zorlu , ızdırap verici ve karmaşık olursa olsun , tavrımızı seçebilme özgürlüğüdür. Her şey bizim elimizde söylenmek yada sonuç almak . motivasyon yada depresyon. '' Yeterince Güçlü Niçini Olan Her Türlü Nasıla Dayanır.

Nofap Süper Güç Veriyor mu Sorunsalı​

Forumdaki insanlar bu konuda 2 ye ayrılmış durumda. Kimileri çok abartıldığını düşünürken Nofap'i bir amaç değil de araç olarak görürken Kimileri de hayatımızı tamamen değiştirebileceğine dair varsayımlarda bulunuyor. Burada yazdıklarım ya da yazılmış olanlar hiçbiri doğru değil. Doğru olan sizin deneyimleriniz. Hepimiz çok farklıyız. 60. günde belki siz benden daha iyi hissedeceksiniz ya da benden daha kötü ama mutlaka farklı hissedeceksiniz. Nofap'ın etkileri kişiden kişiye farklılık gösterse de benzer 5-6 madde herkes de etkisini gösteriyor.
Benim fikrimi soracak olursanız ben Nofap'in tam anlamıyla süper güçler verdiğine inanıyorum. Yorganın altında ağlayarak günlerini geçiren bir insana yorganı kaldırıp Özel bir gücün olsa ne olmasını istersin diye sorsanız '' özgür olmayı '' söyler herhalde. Rahatça kız arkadaşlarıyla konuşamayan sevdiğine açılamayan insana da gerekli özgüveni , sakinliği , duruluğu cesareti Nofap verecektir. Depresyonda olan intiharı bile düşünen bir insana aynı soruyu sorduğumuzda '' mutlu olmak '' diyecektir herhalde. Bu konu tamamen öznel bir konu lakin şöyle bir tezim var. Sayacı başlatıp yolun başındayken sonuçların sorumluluğunu, azim, irade, kararlılık istemezsem yapmam gibi çabalama ve kendimize ait olan nedenlere bağlayınca insan sürecinde daha iyi ilerler. Yolun başındayken kafamızdaki teraziye iyimser ve kötümser ihtimalleri tartarken , iyi olan kefeye parmağımızla kuvvet uygulayarak umudumuza , hayallerimize Nofap'i yaparsam her şeyin biteceği ihtimallerine biraz avans verebiliriz. Her şeyi Nofap'e bağlamak çok akıllıca gelmeyebilir ama inandığımız bir süreçte ilerlemek daha kolay olacaktır.

Sonuç olarak; Bence zeka, odaklanma, özgüven, özsevgi, Hayallerimizi gerçekleştirebileceğimiz enerji, Harekete geçme isteği daha nicel bir sürü örnek var. Bence bunlar birer süper güçtür. Kimse duvarlarda yürümeyi , gözlerinden ultraviyole ışıklar çıkarmayı beklemiyor zaten. Bu durum sizi motive edebilecek olsa da hayal kırıklığı umutsuzluğu da yöneltebilir. Sabır konusunda buraya değineceğim.

SABIR​

60 günlük sürecimde krizlerden , tetikleyicilerden bile daha fazla zorlandığım konu buydu. Sabır Etmek.

Sürecimi takip eden insanlar bilir, bu konudan çok şikayetçiydim. Nofap çok inandığım için oluşan sorunlardı bunlar ama hala çok inanıyorum. Ben tüm irademle savaşıyorum, her şeyi doğru yapıp kurallara uyuyorum neden hala istediğim düzeyde gelişemedim diye sürekli sorguluyordum. 35 -50 günler arası Nofap'i bile sorgulamaya başladım. Ben beynimdeki kaç yıllık enkazın verdiği yükü anlamadan dinlemeden 30-40 günde ultra şeyler hayal ettim bekledim. Evet çok iyiydim ama bir şeyler hep eksikti. Bu günleri deneyimleyenler beni anlar her pmo da belki de kovayla su boşaltıyorsunuz. Yapmadığınız her gün çay kaşığı kadar geri alıyorsunuz. Fark ettiğim şey şu oldu. Köklü değişimler bir anda olmuyor. Belki 1 yıl belki 2 yıl belki de 3 ay sonra hiç bir şey kalmayacak ama mutlaka bazı şeyler zaman içinde gerçekleşecek.

Jacop Riis diye bir abimiz var diyor ki: Çaresiz kaldığım zamanlarda, bir taş ustası bulur onu seyrederim. Adam belki 100 kez vurur taşa; ama değil kırmak küçük bir çatlak bile oluşturamaz. Sonra birden 101. vuruşta taş ikiye ayrılır. İşte o zaman anlarım ki taşı ikiye bölen o son vuruş değil ondan önceki 100 vuruştur.
Süreci ilerlemiş arkadaşlara sesleniyorum. Ben bugünlerde çok zorlandım artık inancımın kalmadığı zamanlar çok oldu kimse böyle bir şey yazmamıştı çok aradım o yüzden sesleniyorum. Kesinlikle vazgeçmeyin artık hiç bir faydasını görmüyorum demeyin faydası oluyor içerde sürekli çarklar dönüyor size yemin ederim. Bir gün mutlaka taş çatlayacaktır.

Gazneli Mahmut'un deyişiyle ''Zaferle değil seferle yükümlü olduğumuz mücadeleler çıkacaktır. Bir gün kazanmanın ya da kaybetmenin ötesindeki bir şey için mücadele etmemiz gerebilir. Bu tür onursal savaşlarda yaptıklarımızın sonuçlarını her zaman göremesek de devam etmeliyiz. Onursal başarılarda önemli olan sonuç değil süreçtir. Kazanmaktan çok direnmek , meydan okumaktır. Bir gün mutlaka kazanacaksın kardeşim devam et. Senin için doğan güneşe uyanacaksın seni temin ederim.

KIZ KONULARI​

Aslında beni çok ilgilendirmeyen bir konu çünkü sen kaçarsan sen kovalanıyorsun ama yine de kızları etkilemeye çalışan insanlar için değinmek istiyorum. 60 gün bir şeyler kattı mı karşı cinsle olan ilişkini diye merak edenler olabilir.

Size dün yaşadığım bir şeyi anlatmak istiyorum. Hatta sabah yaşadıktan sonra foruma girip burada ki samimi bir arkadaşımla özelden paylaştım.
1 yıldır uğradığım bir market var. Her zaman sigaramı gider oradan alırım. Kasada güze bir kız oturuyor öğlene kadar sanırım. Dün sabah yine sigara almak için gittim. İçeri girerken göz göze geldik .
1 paket sigara istedim.
Aaa sigaranı mı değiştirdin dedi.
Bende aynen eskisi sıktı artık farklı olsun falan dedim
Başladı anlatmaya sürekli zam geliyor bende hangisini içeceğimi bilmiyorum. Bu sigarayı daha önce denemedim içtikten sonra nasıl güzel mi benimle paylaşırsan sevinirim falan .Hatta tekel 2000 fiyatı ucuzlamış herhalde elimizde şu kadar var zarar ediyoruz bilmem ne.
Ulan zalimin kızı 1 yıldır geliyorum bir kere bile konuşmadık da bugün ne oldu.
Marketten böyle çıkınca hafiften götüm kalktı. Bugün gidip kütüphanede ders çalışayım dedim. Uzunca bir masa var. Ben harıl harıl trigonometri çözüyorum. Pardon diye bir kız geldi .Tarihten bir soruyu çözemedim bakabilir misin anlar mısınız deyip kitabı önüme doğru sürükledi. Çokta zor bir soru değildi. Yoruma dayalıydı. Çözdükten sonra teşekkür etti. 2 yanımdaki sandalyeye oturdu. Hani düz bir noktaya bakarken göz yapımızla alakalı sağı solu da görebiliyoruz ya. Umarım anlatabildim
:)
Sorudan kafamı kaldırdığım zaman sürekli kızın bakışlarını hissettim. Her hareket ettiğimde anlık hareketler yapıyor kafasını falan çeviriyordu. Belki de ben abartıyorumdur. Kız dostane yaklaşmıştır ama sonuçta bunlar 60 gün öncesinde olmuyordu. Çok ta önemli değil. Önce ben kendimi yeteri kadar seveyim de daha sonra beni kimin seveceğine karar veririm.

Son olarak size kız konusunda nükleer başlıklı taktik.

Hayatta kızların peşinden koşmayın arkadaşlar, kızların peşinden koştukları şeylerin peşinden koşun. Başarı, para nasıl yorumlarsanız. Siz onların istediğine sahip olduğunuzda zaten kızlar sizin peşinizden koşacaktır.

60 GÜNLÜK SÜREÇTE BiTiRDİĞiM KİTAPLAR​

Doğru düzgün kitap okuyamayan ben Nofap ile bunu çok geliştirdim. Çünkü buda bir hissiyat kitap okudukça beynimdeki düğümlerin çözüldüğünü düşünüyorum. Okumayan arkadaşlara sesleniyorum. Kitap okumayı sevmiyorum diye bir şey yok gerçekten sadece hobilerinizle alakalı size keyif verebilecek kitapları arayıp bulmalısınız. Cinayet romanları beni etkiledi merakla okuyorum.90.günde buradaki kitap sayımı 2 katına çıkarmak dileğiyle...

Dostoyevski - Kumarbaz
Tolstoy - insan Ne ile Yaşar
Nicci French- Kusursuz içgüdü
İlber Ortaylı - Türklerin Tarihi
Hasan Basri Bilgin - Türklerin Altın Çağı
Mümin Sekman - Her şey Seninle Başlar
John Verdon - Aklından Bir Sayı Tut
John Verdon-Gözlerini Sımsıkı Kapat

60 Günün Tek Kelimelik Özeti : MUTLULUK
90.günde çok daha farklı olmak dileğiyle. Herkese Sürecinde başarılar.

Süreç : 60

Şafak :Sonsuzluk - 60

İlk yazımda dediğim gibi ; Vazgeçmeyin . Sayacı Bozup Yeniden Kurmaktan Değil , Sayacı Hiç Bozmadan Devam Etmekten VAZGEÇMEYiN !

SniperTR

Mars Yolcusu
Aşırı motive edici,akıcı,dolu bir başarı hikayesi.Başarı hikayelerinden beklediğim her şeyi içeriyor

dewfrap

Yeni Fapstronot
Dostum seni tebrik ederim bu guzel yazin icin gercekten cok ufuk acici , samimi, ve epik bir yazi olmus cok etkilendim. Umarim bende senin gibi bu ritmi ve formu yakalarim resmen birkac gundur yasadigim o acaba sorusunu kendi kafamda kapattim. Tekrar hem tebrik ediyorum hemde tesekkur ediyorum.

G0DM0DE

Yeni Üye
20 Eylülde Başladığım Sürecim 15 Kasım'da 4 Kere Mastürmasyon yapmam ile bozmuş durumdayım.

+3 18kasım. +2 20 ksm. +100 aralık 99

edit

1 ocak 29 mart arası 330 posta

30 MART 10 ADET

1 NİSANDA YENİLENME GÜNÜ

3 nisan
+10

3 nisan 8 daha

4nisan 5 daha

6 niwqn 10 daha bitilk

8 nisan 10 daha

15 nisan 5